І в липні можна засівати грядки: які культури можна посадити повторно?

І в липні можна засівати грядки: які культури можна посадити повторно?

У саду і на городі, незважаючи на те, що врожай деяких овочів і ягід уже зібраний, робота не зупиняється. По-перше,  ріст багатьох плодових і ягідних ще триває, по-друге, потрібно зробити ще дуже багато для формування врожаю наступного року. А, якщо час дозволяє, то зараз ще можна повторно засіяти ті ділянки городу, з яких урожай уже зібраний. Це не тільки дозволить вам підвищити «продуктивність» своєї дачної ділянки, але й не дасть розростися бур’янам.

Отже, можна посадити повторно салатні овочі: спаржевий, качанний і листяний салат, руколу, латук, крес-салат і багато інших. До речі, салатні овочі (а більшість з них є холодостійкими) взагалі можна сіяти весь сезон. Якщо осінь раптом видасться холодною – салатні овочі можна буде зібрати на будь-якій стадії їх дозрівання. Та підбираючи які саме підійдуть для посадки в другій половині літа, пам’ятайте, що це – літні й осінні сорти. Ранні підуть у стрілку й усі ваші старання будуть даремні. Не забувайте і про своєчасний полив, інакше листя салату буде сильно гірчити.

Також можна посіяти кріп і петрушку. А щоб швидше дочекатися сходів перед посівом варто дати вилежати насінню 1-3 дні в теплій воді або витримати його перед посадкою в дуже гарячій воді 20-30 хвилин. Можна посадити в середині літа цибулю – на перо. Та й взагалі, сміливо висівайте найрізноманітнішу зелень: кінзу, листяну гірчицю, базилік.

Дуже добре в цей період сіяти чорну й зелену редьку. Також це сприятлива пора для посадки дайкона. Якщо ви любите редис, то сміливо сійте його на своїй ділянці (тільки в тінь або півтінь), до кінця літа – зберете новий урожай. Варто обмовитися, що редис не слід сіяти на тому місці, де він колись вже ріс. Також не можна сіяти його після капусти і поруч з нею. Підберіть для цього іншу грядку. Якщо до осені хочете зібрати ще один урожай буряка, то липень – сприятлива пора для його повторної посадки. Правда, не чекайте великих коренеплодів. Зате дрібні добре підійдуть для консервації.

Можна в цьому місяці посіяти щавель, але основний його врожай ви зможете зібрати лише наступної весни, та восени все ж можна буде знайти кілька молодих листочків.

Багато дачників саджають огірки й одержують до осені непоганий врожай. Щоб прискорити процес сходів насіння, його також потрібно попередньо замочувати.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *