Кімнатні рослини, що квітнуть весь рік
Кімнатні рослини, що квітнуть весь рік

Кімнатні рослини, що квітнуть весь рік

Якщо ви хочете аби у вашій оселі завжди було багато квітів, обирайте кімнатні рослини, що цвітуть увесь рік. Пропонуємо вам добірку вазонів, які стануть справжньою окрасою вашої оселі.

АБУТИЛОН, КІМНАТНИЙ КЛЕН

Належить до сімейства мальвових, його ще називають кімнатним кленом за схожість із однойменним деревом. Він родом із тропіків, тому любить сонячне світло й досить швидко росте.

Розташовувати його варто в сонячному, добре провітрюваному місці, найкраще на лоджії. Кімнатний клен буде добре рости і розвиватися при температурі – 15-16°С влітку, а взимку – 10-15°С. У теплу пору року рослину слід рясно поливати. Ґрунт для пересадження повинен бути пухким.

ПЕЛАРГОНІЯ

Це – ще одна рослина, яка цвіте цілий рік. Її суцвіття може бути різноманітним за кольором. Квітка здатна легко переносити сонячні промені, тому її можна розташувати на сонячній стороні квартири. Виключення – королівський підвид, який не переносить яскравого світла.

Кімнату потрібно добре провітрювати. Температура в приміщенні для гарного розвитку пеларгонії не повинна перевищувати 23°С, а при температурі нижче 10°С рослина перестане цвісти. У літню пору квітку необхідно досить часто поливати, у решту часу робити це потрібно рідше.

АНТУРІУМ

Це – дивна рослина, її листочки й квіти, начебто, намазані воском. На листочках зображений дивний орнамент. Суцвіття вражають своїми яскравими відтінками.

Антуріум не любить різких перепадів температур, тому в кімнаті, де він буде розташовуватися, не повинно бути протягів. Температуру для вирощування краще підтримувати близько 20°С. Не любить прямі сонячні промені, тому горщик з рослиною повинен перебувати у затінку. Поливати потрібно регулярно, вода має бути кімнатної температури або трохи теплішою. У літню пору квітку краще додатково обприскувати. Навесні антуріум підгодовують мінеральними добривами. Якщо за ним правильно доглядати, – він буде цвісти ціле літо.

ГЕРАНЬ

Квіткарі люблять її за невибагливість у вирощуванні, широку палітру квітів і її лікувальні властивості. Вирощують герань при кімнатній температурі. Віддає перевагу добре освітлюваному приміщенню, але без потрапляння на неї прямих сонячних променів. Полив має бути помірним, але регулярним. У додаткових обприскуваннях герань не має потреби. На початку цвітіння потрібно зробити підгодівлю, але не варто вживати для цього свіжі органічні добрива.

ГІБІСКУС

Гібіскус має ще одну назву – «китайська троянда». Суцвіття рослини яскраві й мають широку палітру відтінків. Доглядати за нею зможе навіть початківець. Гібіскус любить світло, тому його краще розташувати в добре освітленому місці. Рослина росте швидко, тому їй потрібен простір. Гілки потрібно обрізати, щоб надати вазону форму й сповільнити ріст. Якщо обрізку робити щороку, то й цвісти гібіскус буде щорічно, бо суцвіття з’являються тільки на молодих пагонах. Полив повинен бути рясний і регулярний. Для підгодівлі навесні слід використовувати калійно-фосфорні добрива.

БЕГОНІЯ

Бегонія здатна цвісти цілий рік, якщо за нею правильно доглядати. Вона має широкий спектр квітів. Бегонії люблять яскраве світло, тому варто розташовувати їх на сонячній стороні. Але не допускайте, щоб на рослину потрапляли прямі сонячні промені. Кімнатна температура ідеально підходить для повноцінного розвитку й цвітіння.

Бегонія любить вологість, але обприскувати її не рекомендують, бо на листочках можуть з’явитися коричневі цятки. Треба просто піддон горщика помістити на вологу поверхню. У теплий час поливати необхідно рясно, а в холодний – помірковано. Підгодівля здійснюється на початку цвітіння.

СПАТИФІЛУМ

Це – унікальна рослина, у неї немає стебел, а листочки ростуть прямо з ґрунту. Цвіте вона білим суцвіттями.

Спатифілум не терпить протягів і холоду, оптимальна температура для його утримування – 23°С.

Поливати треба помірковано, але регулярно, узимку рідше, щоб не змерзло коріння. Його можна обприскувати. Квітка повинна розташовуватися у вологому приміщенні, або піддон треба помістити у зволожений пісок. Підгодівля здійснюється періодично, підійде для цього добриво для квітучих чагарників.

ФУКСІЯ

Фуксія останнім часом користується великим попитом. Її пелюстки нагадують плаття балерин. Суцвіття радують різноманітною палітрою відтінків.

Фуксію краще тримати в приміщеннях з розсіяним світлом, якщо не буде достатньо світла, вона виросте тільки в довжину. Температура не повинна перевищувати 20°С, тоді квітка буде нормально розвиватися. Фуксію треба постійно прищипувати, це дозволить рослині гармонійно рости. Пересаджувати фуксію треба тоді, коли горщик стає малий. Ґрунт повинен складатися з перегною, компостної землі й торфу. Розмножують фуксію черешками або насінням.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares