Кого зі студентів можуть мобілізувати з 1 липня: три категорії

Кого зі студентів можуть мобілізувати з 1 липня: три категорії

Ухвалений 18 травня 2024 року новий закон про мобілізацію вніс низку змін у процес призову. Згідно з документом, студенти-чоловіки мають право на відстрочку від мобілізації, але є й ті, кого призиватимуть до лав ЗСУ.

Кого можуть мобілізувати – розповідає УНІАН.

Хто має право на відстрочку від мобілізації серед студентів

Згідно з новим законом про посилення процесу мобілізації в Україні, студенти-чоловіки вишів та закладів профтехосвіти, які навчаються за очною формою, не можуть бути мобілізовані.

учні, які навчаються за денною або дуальною формою навчання (для здобуття професійно-технічної, професійної, фахової передвищої та вищої освіти);

асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, ті, хто здобуває рівень освіти вищий за раніше здобутий у послідовності, визначеній статтею 10 (частина 2) Закону України “Про освіту”;

наукові та науково-педагогічні працівники ВНЗ, технікумів, коледжів, наукових установ та організацій, якщо у викладача є вчене звання або науковий ступінь.

Не можуть бути мобілізовані до Збройних сил України педагогічні працівники закладів ПТУ та загальноосвітніх шкіл за умови, що вони працюють за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки.

Студентам, аспірантам і докторантам, які здобувають освіту за денною або дуальною формою навчання, слід підтвердити це відповідними документами (Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку).

Кого зі студентів можуть мобілізувати

Але за новими правилами, є три категорії студентів, які можуть бути мобілізовані. До них належать:

студенти, які навчаються заочно;

ті, хто здобувають другу і третю вищу освіту (бакалаврат, магістратура);

ті, хто здобуває будь-яку освіту за рівнем, нижчим за вже наявну (наприклад, має вищу освіту, а отримує профільну середню).

У будь-якому разі всі студенти, які досягли 18 років, зобов’язані оновити свої військово-облікові дані – згідно із законом це потрібно зробити до 16 липня 2024 року. Раніше ми розповідали, як відбувається оновлення даних у ТЦК, ЦНАПі або через Резерв+.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *