Принципи роботи та різновиди техніки для прочищення каналізації

Принципи роботи та різновиди техніки для прочищення каналізації

Мережі каналізації в будинку, є важливою і складною за конструкцією системою. Через стоки, що проходять, і потрапляння різних предметів у трубопровід, каналізація може засмітитися, вийти з ладу. Часто для прочищення довгого трубопроводу недостатньо ручного інструменту. В такій ситуації можуть знадобитися послуги сантехніка за посиланням https://ternopol.kabanchik.ua/ua/category/santehnik та спеціальне обладнання з електроприводом.

Як обрати прочищувальну машину для каналізації?

Для того, щоб правильно підібрати потрібний електричний апарат для прочищення каналізації, необхідно розібратися в принципі роботи обладнання, ознайомитися з його різновидами та характеристиками.

Принцип роботи електричної прочищувальної машини:

 • Електричні агрегати для очищення, працюють за допомогою поступального обертання спіралі, на яку одягається наконечник.
 • Спіраль вводять у трубопровід, і вона починає обертатися та переміщатися трубою до місця засмічення.
 • Упираючись в ущільнення, спіраль розбиває його і проштовхує залишки засмічення у каналізаційний стояк. Після усунення засмічення, спіраль рухається у зворотний бік.
 • Обертання барабану може здійснюватися в ручному режимі обертанням ручки, або за допомогою двигунів та системи автоматики. Такі машини майже не потребують участі спеціаліста.

Різновиди прочищувальних машин для каналізації

Швидкість та рухи спіралі повністю контролюються працівником, який керує машиною.

За типом пристрою машини для прочищення каналізації поділяються на:

 • Барабанні, які оснащені барабаном та тросом певної довжини. Залежно від довжини трубопроводу підбирається модель з відповідною довжиною троса.
 • Секційні машини – це компактне і універсальне обладнання, оснащене секціями троса, які можна стикувати між собою. Такі машини можуть обслуговувати різні за довжиною системи.

Залежно від типу живлення прочисні машини поділяються на: акумуляторні, що працюють від електромережі та комбіновані. Деякі з них потрібно вмикати у звичайну розетку, або заряджати. Але акумуляторні прилади автономні та надійні.

Кожна модель прочищення має свої характеристики:

 • діаметр та довжина труб, які прочищує машина;
 • діаметр та довжина спіралей, які підбираються під розмір трубопроводу;
 • маса машини;
 • потужність;
 • розміри агрегату.

Для підвищення можливостей агрегату, залежно від моделі, його оснащують додатковими аксесуарами. Це насадки різного розміру під різні типи труб, троси-спіралі для прочищення широких, вузьких, вигнутих та інших типів труб. Комплект може містити переносну скриньку для транспортування машини.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *