Різдво 25 грудня, але деякі парафії можуть святкувати по-старому: УГКЦ переходить на новий календар

Різдво 25 грудня, але деякі парафії можуть святкувати по-старому: УГКЦ переходить на новий календар

  Українська греко-католицька церква оголосила про перехід на новий календар з 1 вересня 2023 року, коли починається новий церковний рік. Зокрема, УГКЦ переходить на новий стиль для нерухомих свят із збереженням чинної Пасхалії. Про це йдеться у постанові сесії архієрейського синоду УГКЦ, яка відбулася 1-2 лютого. 

  “Взявши до уваги численні прохання віруючих та провівши попередні консультації із духовенством та монашеством нашої Церкви про назрілу потребу реформи Літургійного календаря УГКЦ в Україні, а також зважаючи на душпастирські рації:

А. УГКЦ в Україні перейти з 1 вересня за новим стилем (початок Індикту) 2023 року Божого на новий стиль для нерухомих свят із збереженням чинної Пасхалії.

Б. Для тих парафій чи поодиноких громад, які відчувають себе ще не готовими до такого кроку (за окремим благословенням єпархіального єпископа), залишити можливість літургійного життя за юліанським календарем на період до 2025 року Божого”, – йдеться у постанові Дев’яносто третьої сесії Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні (1–2 лютого 2023 року Божого, Львів-Брюховичі).

Нерухомі свята – це ті, що завжди припадають на той самий день у році, наприклад Різдво Христове (за новим стилем – 25 грудня), Миколая Чудотворця (6 грудня) тощо.

Так, наприклад, глава УГКЦ Блаженніший Святослав пояснив, що Великдень та пов’язанні з ним свята святкуватимуть так, як і зараз. Проте “нерухомі свята”, які мають конкретну дату, відзначатимуть за новим календарем, починаючи з 1 вересня 2023 року. Тобто Різдво у 2023 році УГКЦ святкуватиме 25 грудня, а не 7 січня 2024 року. 

“Церковний календар має два цикли або два види свят, які ми святкуємо. Одні з них ми святкуємо за сонячним календарем. І це так звані нерухомі свята – свята, які кожного року випадають на одну і ту саму дату. А є інша група свят, які ми святкуємо за місячним календарем. Це так звана “Пасхалія”, тобто, свята, які пов’язані із святом Пасхи. І це є “рухомі свята”, – підкреслив Блаженніший Святослав. 

Фото з відкритих інтернет-джерел.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *