Салат добре росте з огірками, а цибуля захищає моркву від шкідників

Салат добре росте з огірками, а цибуля захищає моркву від шкідників

Фахівці радять, що спільна посадка рослин з урахуванням їх сумісності дозволяє підвищити урожай. У разі несумісності  – врожаї знижуються.

Наприклад, з огірком як з основною культурою можна вирощувати салат, цибулю на перо, шпинат, редис. З кабачками і гарбузами можна поєднати качанний салат, дайкон. З цвітною капустою поєднуються ранній горох, кольрабі. З цибулею-пореєм і селерою можна висаджувати кольрабі, ранню моркву, а в міжряддях томата встигає сформувати коренеплоди редис.

Також доцільно спільно вирощувати цибулю і моркву, адже запах цибулі дезорієнтує шкідників і знижує їх шкідливість. Але зверніть увагу: в цій парі морква виростає великою і соковитою, а цибуля дає урожай нижче, ніж в однорідній посадці. Квітучий кріп привертає златоглазку, личинки якої живляться попелицями, тому рослини, що сильно вражаються попелицями, позитивно ставляться до спільного вирощування з кропом. Помічено, що петрушка, яку вирощують поруч з томатом, покращує смак плодів томата. Кріп покращує смак цибулі, столових буряків. Огірки добре ростуть у сусідстві з капустою, горохом, бобами, кукурудзою, цибулею, селерою, часником, шпинатом, коріандром. Квасоля захищає капусту від капустяної попелиці, позитивно реагує на сусідство з огірками, капустою, салатом, томатом, шпинатом. Спільне вирощування селери і капусти дає прибавку врожаю у обох культур.

Однак існують культури, які можуть пригнічувати інші рослини продуктами обміну речовин, що виділяються листям або корінням. Погано уживаються поруч чорна редька і ріпчаста цибуля, морква і капуста. Відзначається взаємне пригнічення томата – капустою, гороху – цибулею і часником, огірка – петрушкою і селерою. Квасолю не слід вирощувати з капустою, хоча для капусти таке сусідство сприятливе. Кабачки і гарбуз погано сусідять з картоплею, томатами і редькою. Кольрабі страждає від сусідства з пекінською капустою. Кукурудза погано росте поруч з буряком і селерою, огірки частіше страждають від кореневих гнилей у сусідстві з салатом. Пекінська капуста – погана сусідка більшості овочевих культур.

 

 

About The Author

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares