Селяни Тернопільщини з Нового року не зможуть здавати домашнє молоко

Селяни Тернопільщини з Нового року не зможуть здавати домашнє молоко

Продукт від домашніх тварин потрапив в Україні під заборону

З початку нового року набуде чинності заборона на придбання молока у селян. Тобто підприємства не зможуть купувати сировину в людей, що збирають її у своїх приватних домоволодіннях. Натомість на полицях українських магазинів з’явиться нове маркування молока. Зокрема, будуть представлені три сорти – екстра-класу, вищого і першого.

Заборона на домашнє молоко передбачена договором про асоціацію з Європейським Союзом. З початку нового року підприємства більше не зможуть закуповувати молоко у селян, а тільки в спеціалізованих фермерських господарствах.

Варто відзначити, що нині частка домашнього молока на українському ринку становить близько 25%.

Між тим, в Україні продовжують зростати в ціні продукти харчування. За 11 місяців подорожчали всі основні продукти, в результаті чого приготування традиційних страв боляче б’є по кишенях українців. Наприклад, індекс салату «Олів’є» зріс на 26%, борщу – на 33%. А м’ясо й м’ясопродукти, порівняно з минулим груднем, здорожчали на 29,2%.

Загалом у порівнянні з початком року ціни на споживчому ринку України зросли на 11,5%. На Тернопільщині – аж на 11,7%. В області найбільше подорожчали сало, яйця. А також – молочні продукти.

В управлінні статистики підрахували, що у жовтні сало та яйця подорожчали на 15,6% та 13,5%. На 8% та 5,2% зросли в ціні молоко та сир. Крім того, на 3,7–1,7% стали дорожчими кисломолочна продукція, сметана, масло, хліб, соняшникова олія, на 0,7–0,2% – макаронні вироби, яловичина, пшеничне борошно.

Якою ж буде на полицях магазинів ціна на молоко з Нового року – побачимо…

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *