Податкову пільгу, яка мала б працювати для підтримки людей з інвалідністю, одне з підприємств Тернопільщини спробувало використати як інструмент для незаконного отримання бюджетного відшкодування ПДВ.
Про це повідомили у ГУ ДПС у Тернопільській області.
Оборудку викрили під час позапланової документальної перевірки підприємства, яке займається переробкою та реалізацією м’ясної продукції.
“Фахівці податкового аудиту встановили, що суб’єкт господарювання скористався пільгою з ПДВ, заявивши про працевлаштування людей з інвалідністю. Однак фактично такі працівники на підприємстві не працювали”, – йдеться у повідомленні.
Підприємство не змогло надати документів, які б підтверджували законність застосування пільги. Також інформацію про відсутність фактичного працевлаштування осіб з інвалідністю підтвердили правоохоронні органи.
“У результаті податківці упередили безпідставне бюджетне відшкодування ПДВ на суму 15,7 млн гривень”, – зазначили в ДПС Тернопільщини.
Надалі підприємство оскаржило рішення податкового органу в суді. Як повідомляється, суд підтримав позицію ГУ ДПС у Тернопільській області та підтвердив правомірність висновків перевірки.