Сотні гостей завітали до Тернополя на «Лемківський кермеш» (фото)

Сотні гостей завітали до Тернополя на «Лемківський кермеш» (фото)

Представники всеукраїнського товариства «Лемківщина» з різних куточків України 10 червня зустрілися у Тернополі.

Під час великого християнського свята Святого Вознесіння Господнього у дерев’яній лемківській церкві, вже вшосте відзначили «Лемківський кермеш» (Престольний празник). На святкування прибуло близько 500 лемків. Вони приїхали з Підволочиська, Козови, Підгаєць, Монастириська. Про це розповів голова товариства «Лемківщини» Олександр Венгринович.

«Для нас першочерговим завданням  є збереження нашої культуру, традиціїв та звичаїв. Ми повинні пам’ятати хто ми й звідки. Такі дійства є тим цементом, який згуртовує і зміцнює нашу спільноту», – розповів Олександр Венгринович.

За його словами, у програмі заходу – виступи лемківських колективів, а також виставка колекціонерки Марії Тройчак. Під час якої презентували 80 ікон з 52 країн світу.

Заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрації Віктор Устенко привітав учасників святкування та запевнив у активній підтримці облдержадміністрації лемківської громади щодо збереження та розвитку етнічної культури, традицій та звичаїв.

«Я вітаю лемків області, що вони дотримуються власних споконвічних традицій та не забувають свого походження. Ми стараємося якомога більше допомагати спільноті лемків Тернопільщини. Надзвичайно значимо є те, що вдалося реалізувати проєкт та збудувати церкву у традиційному, притаманному лише вам стилі»,- зазначив заступник голови Тернопільської ОДА Віктор Устенко.

Святкування розпочалося урочистим богослужінням, а після нього провели мистецьку гостину за участю лемківських колективів та окремих виконавців, звучали автентичні пісні.

Започаткували «Лемківський кермеш» у 2016 році.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares