Тепла колекція Ольги Гондз. Тернополянка назбирала майже півсотні в’язаних іграшок (ФОТО)

Тепла колекція Ольги Гондз. Тернополянка назбирала майже півсотні в’язаних іграшок (ФОТО)

Тернопільська перукарка Ольга Гондз дуже любить незвичайні, оригінальні речі. Вони дарують їй натхнення та заряджають позитивом. Кілька років тому їй у руки потрапив в’язаний зайчик – з того часу взялася за колекціонування іграшок, виготовлених спицями та нитками. Незвичайні ляльки, ведмедики, бегемотики, сніговик, Червона Шапочка. Кожна з них оригінальна і цікава по-своєму.

100_0266

У домівці пані Олі – справжнє іграшкове царство. Барвисті звірята та ляльки примостилися на поличці, спеціально виготовленій для них. Кілька з них жінка принесла у свою перукарню. Тут вони тішать око відвідувачів, а особливо подобаються маленьким клієнтам.

– Три роки тому першу іграшку – маленького зайчика приніс додому син, – розповідає Оля Гондз. – Вона висіла у мене на кухні. Коли готувала, постійно дивилася на неї. З часом зрозуміла, що в’язані речі дуже оригінальні. У кожної з них своя особлива історія.

Відтоді тернополянка не оминає увагою іграшки з ниток. Купує їх у магазинах, під час подорожей, на “блошиному” ринку.

– Рідні, друзі, знайомі знають про моє захоплення, тому часто дарують оригінальні екземпляри до колекції, – каже пані Оля. – Хоча, як я переконалася на власному досвіді, в Україні такі іграшки – рідкість. У більшості випадків вони потрапляють до нас з-за кордону. В нас чомусь таких не виготовляють. Можливо, тому що це доволі клопітка робота.

Серед барвистих звірят привертає увагу незвична лялька. Вона двостороння і особливо подобається малечі – з одного боку одягнена в теплі, а з іншого в холодні тони.

– Це – творіння моєї сестри, – додає тернополянка. – Коли вона дізналася про моє захоплення, власноруч виготовила для моєї колекції кілька іграшок. Для мене вони особливо дорогі.

За словами Олі Гондз, особлива пора – коли настає Різдво. Адже тоді у домівці збирається вся велика родина, в гості приходить багато діток. Вони з особливою радістю граються в’язаними іграшками.

– Це щось неймовірне, адже моя колекція ніби оживає в дитячих руках, – з усмішкою розповідає жінка. – Взагалі, я помітила, що малеча з трепетом ставиться до в’язаних іграшок. Доводилося кілька таких забавок дарувати дітям друзів, то вони відразу ж ставали їх улюбленими. Можливо, тому що у них зберігається позитивна енергетика і тепло рук.

Є у колекції Олі Гондз і цьогорічний символ року – мавпочка. Особливість її у незвичній формі та напрочуд вдалому поєднанні кольорів.

– Колекціонування стало моїм справжнім захопленням, яке дарує мені позитивні емоції і наснагу для творчості. Адже у моїй роботі доводиться віддавати багато енергії клієнтам, тож самій потрібно якось поповнювати ці запаси. А такі чудові речі в оселі тішать око і зігрівають душу. Дивишся на них і усміхаєшся. Що ще потрібно для гарного початку дня.

Окрім в’язаних іграшок, пані Оля має близько десятка незвичних чорношкірих ляльок, мріє власноруч навчитися робити оригінальні іграшки, а ще зібрала кілька десятків образочків, привезених із святих місць. «Наш ДЕНЬ» зичить їй успіху, творчої наснаги та нових цікавих екземплярів до колекції.

100_0278 100_0277 100_0276 100_0275 100_0274 100_0273 100_0272 100_0271

Юля ТОМЧИШИН.

Фото з архіву Ольги Гондз

Юлія Томчишин

журналіст, "Наш ДЕНЬ"


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares