Українці обрали нового, шостого президента

Українці обрали нового, шостого президента

Президентські перегони-2019 уже стали історією. Нюанси, новації та несподіванки цього виборчого процесу аналізують експерти та політологи. І не тільки вітчизняні. Україна вміє дивувати світ. Що, власне, й сталося. І світовий політикум, експертне та журналістське середовища розгадують кросворд на тему: «Феномен виборів президента по-українськи».

У другому турі голосування взяли участь, за попередніми даними Центральної виборчої комісії, 18 мільйонів 466 тисяч 652 громадян України. Загалом налічується 26 мільйонів 770 тисяч 419 осіб, що можуть голосувати. Отже, декілька мільйонів українців участі у виборах не взяли.

Лідер «95 кварталу» Володимир Зеленський набрав більшість голосів – 73,22 відсотки. Це – 13523028 виборців. Йому віддали перевагу в усіх областях, за винятком Львівської. На Тернопільщині та Івано-Франківщині за Зеленського проголосували трошки більше половини виборців, 50,43 і 54,58 відсотків, відповідно.

Найактивніше підтримали Зеленського на Сході країни, трохи менше на Півдні та в Центрі, а найменше на Заході.

За чинного главу держави Петра Порошенка проголосували 4516240 виборців. Це – 24,45 відсотків. Він отримав найвищу підтримку серед виборців у західних регіонах, а найменшу – у східних, центральних та південних.

Із невеликим відривом Петро Порошенко переміг на дільницях на території військових частин в Луганській і Донецькій областях. Як інформує «Kyivpost», після підрахунку 98 відсотків голосів, Порошенко виграв на 46 із 79 спеціальних виборчих дільниць для військовослужбовців, отримавши щонайменше 17379 голосів, або 48,7 відсотків.

Зеленський здобув не менше 16489 голосів, або 46,2 відсотки, і переміг у 33 військових виборчих дільницях.

У другому турі виборів на Донбасі проголосували понад 35 тисяч солдатів і офіцерів. Водночас велика кількість бюлетенів була зіпсована в зоні бойових дій – до 5 відсотків. На національному рівні цей показник становить 2,31 відсоток.

А українці, що живуть за кордоном, мали змогу віддати свій голос на 101 дільниці у 72 країнах світу. Там – понад 400 тисяч виборців. Проте участь в голосуванні взяли трошки більше 13 відсотків.

У межах закордонного виборчого округу підраховано 100 відсотків голосів. Переміг Петро Порошенко. За даними ЦВК, українці у світі віддали за нього 54,73 відсотки голосів (32749 виборців). За Зеленського – 43,78 відсотків (26196 виборців).

Жодна дільниця не працювала на території Росії.

За інформацією Центрвиборчкому, участь у другому турі президентських виборів взяли 61,37 відсотків громадян України. Це на 1 відсоток з «хвостиком» менше, порівняно з явкою виборців у першому турі.

Найактивніше проголосували жителі Львівщини, Дніпропетровщини та Києва. Найпасивнішим було Закарпаття.

Петро Порошенко визнав поразку на виборах президента України-2019. І водночас заявив, що залишається в політиці.

Ольга Чорна

журналіст, блогер, газета "Наш ДЕНЬ"


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares