Віктор Овчарук: «Страхова модель охорони здоров’я сьогодні не має альтернативи»

Віктор Овчарук: «Страхова модель охорони здоров’я сьогодні не має альтернативи»

Про алгоритм впровадження страхової медицини щодо учасників АТО та ООС йшлося під час наради, яку провів голова облради Віктор Овчарук.

Участь в обговоренні кроків впровадження страхової медицини в краї взяли начальник управління охорони здоров’я ТОДА Володимир Богайчук, головні лікарі обласних закладів охорони здоров’я та Тернополя, експерт Громадської спілки з реорганізації системи охорони здоров’я Роман Богачев, представники страхових компаній тощо.

Віктор Овчарук нагадав присутнім, що на одному з пленарних засідань Х сесії обласної ради  було прийнято Обласну комплексну програму підвищення рівня соціальних гарантій серед працівників бюджетної сфери та соціально незахищених верств населення Тернопільської області на 2018-2022 роки. Документом передбачається добровільне страхування, що здійснюється на основі договору між страхувальником і страховиком, в якому визначаються конкретні умови страхування, предметом якого є надання застрахованій стороні послуг, що сприяють охороні здоров’я, розширюють можливості і умови отримання профілактичної, лікувально-діагностичної і реабілітаційної допомоги в обсязі, передбаченому договором, за рахунок коштів страхових медичних компаній, сформованих із добровільних страхових внесків та організаційних заходів по залученню лікувально-оздоровчої бази.

«Страхова модель охорони здоров’я сьогодні не має альтернативи, – підкреслив голова обласної ради, – оскільки саме цей варіант дає змогу перейти від механізму фінансування, утримання медичних установ до укладання договірних відносин між надавачами медичних послуг і посередником, який спонукатиме до досягнення певних результатів, зок­рема високої якості надання медичної допомоги. Завдяки загальнодержавним процесам реформування медичної галузі, питання розвитку медицини є сьогодні публічно доступними, відвертими та значущими в подальшому, оскільки у наш час закладається фундамент майбутньої системи надання медичної допомоги населенню.

Зміна системи фінансування охорони здоров’я безумовно призведе до структурних змін всередині галузі. Ретельно вивчивши зарубіжний досвід, успішний досвід  України, пропозиції експертів, звернення громадськості, можна переконатись, що дієвим механізмом захисту працюючих з боку роботодавця є саме страхова медицина.

Тернопільська обласна рада здійснила перші кроки до започаткування страхової медицини в регіоні – прийняла рішення про виділення коштів на забезпечення полісами добровільного медичного страхування учасників АТО регіону. Таким чином система добровільного страхування у 2019 році охопить воїнів та ветеранів АТО.

Отож, подальша робота щодо впровадження страхової медицини за медичними закладами та виконавчими органами»,  – підсумував голова облради.

 

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *