Володимир ТРУШ: «Це був рік – швидких та сміливих рішень і ми прожили його з честю та гідністю й відпрацювали на 100%»

Володимир ТРУШ: «Це був рік – швидких та сміливих рішень і ми прожили його з честю та гідністю й відпрацювали на 100%»

Про життя в умовах пандемії і боротьбу з коронавірусом, масштабне оновлення доріг, ремонт шкіл і дитсадків та економічний розвиток краю Володимир Труш розповів під час зустрічі з журналістами та відомими жителями області. Посадовець підсумував зроблене під час свого перебування на посаді очільника Тернопільщини. А також поділився планами на майбутнє та перспективами реалізації важливих для області проєктів.

Звіт голови Тернопільської облдержадміністрації відбувся під гаслом «Рік сміливих рішень». Адже Володимир Труш очолив область саме тоді, коли з’явилися перші хворі на COVID-19. Потрібно було діяти швидко і блискавично вирішувати проблеми, брати на себе відповідальність і приймати важливі рішення.

Звітував Володимир Труш на території Вишневецького палацу. Зізнається, обрав це місце не просто так. Воно чудово ілюструє якісні зміни на Тернопільщині. Дорога, яка веде до цієї історичної пам’ятки ще кілька років тому була в жахливому стані. Зараз вона оновлена і комфортна для проїзду – з розміткою, побудованими тротуарами, освітленням. Також, прямуючи до палацу, дорогою можна побачити позитивні зміни у Вишневецькій громаді та збережену історичну пам’ятку, якою пишається область і яку планують оновити в рамках проєкту «Велика реставрація»

Володимир Труш зізнається, цей час видався непростим, адже був сповнений викликів і випробувань.

– Це рік – швидких та сміливих рішень. Я точно знаю, що ми прожили його з честю та гідністю. Я можу спокійно дивитися людям в очі. І сказати, що ми відпрацювали його на всі 100%. – зазначив посадовець. – Чи були у нас помилки? Звичайно, були. Як кажуть, не помиляється той, хто нічого не робить.

«Наш лабораторний центр сьогодні  найпотужніший у Західній Україні»

Підсумовуючи свій перший рік роботи на Тернопільщині, Володимир Труш розпочав з галузі охорони здоров’я. Зізнається, найважливішою проблемою, яка принесла багато викликів і нових завдань, стала пандемія коронавірусу. Зазначає, за рік зробили максимум, аби якнайшвидше діагностувати цю недугу. 

  • Ми підсилили роботу лабораторного центру, який на сьогодні є найпотужнішим в Західному регіоні, – каже Володимир Труш. –  Закупили обладнання, підготували приміщення нового корпусу. Зробили це в надзвичайно короткі терміни. Тепер установа може проводити понад дві тисячі досліджень у добу. Людям не доводиться чекати по 5-7 днів, а вже наступного дня отримують результат – хворі вони чи ні. Ми навіть робили ПРЛ-дослідження, щоб допомогти іншим областям. 

На Тернопільщині – один з кращих в країні показників із забезпечення ліжкового фонду киснем.

– В області підготовлено 1951 ліжок для надання допомоги хворим на COVID-19. 90% з них мають кисневе забезпечення, – додає Володимир Труш. –  Маємо ще 200 ліжок в запасі, які можемо розгорнути за потреби. Тернопільщина була єдиною областю, яка не мала інфекційної лікарні. Ми оперативно відкрили нове відділення в обласному фтизіпульмонологічному центрі, де сьогодні надають допомогу найважчим пацієнтам. Новий корпус для пацієнтів з COVID-19 на 105 ліжок запрацював в університетській лікарні. За кошти спонсорів було проведено ремонтні роботи, за бюджетні –закуплено усе необхідне обладнання.

До речі, такої значної підтримки, як цьогоріч, медична галузь ще не мала. Адже лише лабораторний центр отримав обладнання на 42 мільйони гривень. Також буквально за місяць вдалося відремонтувати і запустити новий корпус вірусологічної лабораторії, який збудували ще 11 років тому.

Також на Тернопільщині триває модернізація шести приймальних відділень – трьох у Тернополі, по одному у Кременці, Чорткові та Бережанах. Усі відділення будуть адаптовані до найновіших стандартів надання допомоги.

У лютому в області розпочалася вакцинація проти COVID-19. Тернопільщина у трійці лідерів за кількістю вакцинованих. Ми отримали вакцину для 8 тисяч осіб, п’ять тисяч уже отримали першу дозу препарату.

Оновили заклади освіти на 195 мільйонів гривень і створили нові місця для 500 дошкільнят

Володимир Труш наголосив, оновлення закладів освіти – приоритетний напрямок як у державі, так і для його команди.

  • У рамках програми Велике будівництво ми відкрили новий садок на 120 місць у селі Біла, – каже очільник області. – Добудували садочок у селі Слобідка (колишній Козівський район) на 25 місць, ясла-садок «Сонечко» (Теребовлянський район), ясла-садок «Казка» (Монастириський район). Один об’єкт став перехідним. Це навчально-виховний комплекс у Підгородньому, але цей проєкт розрахований і на 2021 рік, тому що там відбувається зведення закладу «з нуля» і реалізувати проєкт за рік дуже складно.

– З січня 2021 року змінилися підходи до організації харчування у школах, – додає Володимир Труш. – Перед цим була тривала підготовка. Ми оновили обладнання харчоблоків шкіл на суму 13 млн. грн. Для забезпечення підвозу дітей у навчальні заклади передали 12 шкільних автобусів. На капітальні ремонти у школах і дитсадках витратили 70 млн. грн. Крім того, у рамках президентської програми «Велике будівництво» в області капітально відремонтували школи у Новому Селі (Підволочиського району), Хоросткові (Гусятинського району), Трибухівці (Бучацького району), Лозовій (Баковецької громади).\

Виділили фінансування і на оновлення устаткування класів. Зокрема на кабінети природничих наук виділили 17 млн. грн. У рамках програми «Нова українська школа» провели  роботи на суму 51 млн. грн.

«Капітально відремонтували 162 кілометри доріг»

Особливу увагу на Тернопільщині приділили ремонту доріг. В області відремонтували навіть ті ділянки, які перебували в жахливому стані протягом десятиліть.
«Впродовж року в області оновили 162 км доріг державного значення. Це рекордний показник за останні десять років. Найбільша дорога у нас «М-19», яка перетинає область з півночі на південь. Роботи тривали на декількох ділянках.  Думаю, усі присутні вже бачили результат. Це кардинально інша дорожня артерія краю», – зазначив Володимир Труш. – Два інших об’єкти – траса «Тернопіль- Броди» та дорога «Р-43» у Ланівцях. Окрім дорожнього полотна, відремонтовано 5 км тротуарів, зроблено нову розмітку, встановлено 126 ліхтарів. Тепер жителі області зможуть швидко та безпечно дістатись з Лановеччини до Хмельниччини та Києва.

«Впродовж року створили нові робочі місця для 8 тисяч жителів області»

Економічна ситуація в області, незважаючи на пандемію та усі наслідки, які вона спричинила, поступово налагоджується. Значні кошти надходять у бюджет завдяки програмі «Велике будівництво». Впродовж року створено 8 тисяч нових робочих місць. На 700 осіб збільшилась кількість зареєстрованих підприємців. Запрацював асфальтобетонний завод компанії ТОВ «Техно-Буд-Центр», де працює 600 людей, відкрили цех з виробництва гранульованого вапняку ПрАТ «Тернопільський кар’єр», відновлено роботу ТОВ «Бережанський цегельний завод «Керамік», який дав 150 робочих місць.

  • За підсумками перших чотирьох місяців 2020 року прогнозувалося велике недовиконання бюджету, – зазначив посадовець. –  Однак після травня ситуація значно покращилася. Місцеві бюджети виконали показники на 98,2%, а обласний бюджет – на 99,3%.

Тернопільщина активно долучилася до програми «5-7-9». З початку дії програми в області видали 299 кредитів на суму понад 860 млн. грн. У непростий рік пандемії зуміли знайти кошти і на спортивні об’єкти. Зокрема оновили стадіон у Микулинцях, встановили сучасні спортивні майданчики у Тернополі і Чорткові, спортивне ядро у Кременці.

«Усі реалізовані проєкти – це результат роботи великої і професійної команди»

Володимир Труш подякував своїй команді за якісну роботу і зазначив, що це лише початок позитивних змін на Тернопільщині.

  • –        У цьому році ми маємо також амбітні плани та цілі. Але жоден проєкт не вдалося б реалізувати без команди, – зазначив Володимир Труш. –  Без людей, які зараз на своїх місцях працюють над втіленням нових ідей. Участь кожного з них дуже важлива. Бо лише системна та синхронна робота дає результат. Дякую кожному, хто долучався.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *