Як підтримати організм на карантині

Як підтримати організм на карантині

Поки немає ліків від коронавірусу, нашим основним другом буде наш імунітет

Певно, кожен неодноразово чув, що людина може бути переносником вірусу, а сама не хворіти. Причина – сильна імунна система. В умовах пандемії як ніколи варто задуматись, чим, окрім самоізоляції, можна допомогти собі та рідним.

  1. Загартовування та фізичні навантаження. Тривалість навантажень – 30-60 хвилин на день, мінімум 4 дні на тиждень. Можна обрати: ходіння, біг, велоспорт, силові навантаження.
  2. Правильне та збалансоване харчування. У раціоні мають бути овочі та фрукти, не обов’язково закордонні – хурма чи ківі. Це можуть бути квашена капуста, смородина чи малина. Також найперший продукт, який радять навіть медики – це мед. Він і сон нормалізує, і покращує серцево-судинну активність. Крім того, надзвичайно корисними вважають куркуму і часник. Але, зрозуміла справа, все має бути в міру. Куркуму з медом можна додавати до чаю або ж просто їсти по чайній ложці щодня. Часник і цибулю – подавати до перших страв, а ще не забувати про цитрусові та імбир.
  3. Здоровий сон. Треба спати 7-8 годин на добу, якщо ми не досипаємо, виробляється в надлишковій кількості гормон кортизол (гормон стресу), який значно знижує наші опірні сили. Бажано лягати до 23:00, бо пізнє засинання змінює фазовість сну, а це не дає організму відновитися повною мірою.
  4. Старайтесь уникати стресів. Хоч у теперішніх умовах стреси – це майже частина життя, треба намагатися сприймати потік інформації не так близько до серця й не піддаватися паніці.
  5. Не вживати алкоголь. Навіть одноразове зловживання призводить до того, що на найближчі 24 години здатність організму протистояти інфекціям значно знижується.
  6. Зменшення в раціоні солодкого. Усього 100 грамів цукру пригнічує здатність лейкоцитів знищувати шкідливі мікроорганізми. Через півгодини після вживання цукру функції імунітету починають знижуватися. Ідеальною альтернативою будь-якому десерту стане ложка «пасти Амосова». Це унікальна розробка українського академіка-кардіохірурга, яка укріплює серцевий м’яз, судини та підвищує імунітет. Найпростіший рецепт: родзинки, курага, чорнослив, сушений інжир або журавлина у пропорції все по 200 г, лимон та горіхи. Усе це треба подрібнити та заправити медом для смаку. Єдині, кому варто ставитися з обережністю до цієї «вітамінної бомби» – алергіки.
  7. Пити достатньо води.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *