Як проголосувати, якщо напередодні виборів потрапили до лікарні або не можете самостійно прийти на дільницю?

Як проголосувати, якщо напередодні виборів потрапили до лікарні або не можете самостійно прийти на дільницю?

Інколи трапляються непередбачувані ситуації зі станом здоров’я і ми не можемо прийти особисто на виборчу дільницю, щоб проголосувати або потрапити до лікарні напередодні виборів. Але як реалізувати своє право голосу, коли це стається саме напередодні дня голосування?

В Законі України «Про вибори народних депутатів України» прописано процедуру яка створює можливості для тих, хто напередодні дня виборів тимчасово не здатні пересуватися самостійно або потрапили до лікарні чи іншої медичної установи.

Як зазначив директор Центру суспільних досліджень ПОЛІС Ігор Процик: “Виборцю, який внесений до списку виборців на виборчій дільниці, але за віком, у зв’язку з інвалідністю чи за станом здоров’я не здатний пересуватися самостійно, дільнична виборча комісія надає можливість голосувати за місцем перебування цього виборця. Так згідно частини 5 ст.86 ЗУ «Про вибори народних депутатів України» вказано, що виборець, який тимчасово не здатний пересуватися самостійно, поштою або через інших осіб подає власноручно написану заяву з проханням забезпечити йому голосування за місцем його перебування із зазначенням місця перебування виборця. Така заява разом з довідкою медичної установи про стан здоров’я виборця повинна бути подана до дільничної виборчої комісії не пізніше 20 години останньої п’ятниці перед днем голосування… Тобто виборцю, який не може особисто прийти на виборчу дільницю потрібно не пізніше 20 години 19 липня самостійно, поштою або через інших осіб подати власноручно написану заяву до дільничної виборчої комісії, до якої він «приписаний», тобто від якої йому прийшло іменне запрошення для участі у голосуванні з проханням забезпечити йому голосування за місцем його перебування із зазначенням місця перебування виборця і додати медичну довідку” .

Якщо виборець не може особисто прийти до виборчої дільниці, яка утворена в лікарні, оскільки постійно лежить, то голосування за місцем перебування виборця проводиться на підставі власноручно написаної заяви виборця з проханням забезпечити йому голосування за місцем його перебування, як приклад, це може бути палата, у зв’язку з необхідністю дотримання постільного режиму, про що передбачено в. ч.7 ст.86 ЗУ «Про вибори народних депутатів України»

“Якщо виборець потрапить до лікарні 20 чи 21 липня, то він вже не зможе бути включеним до списку виборців на спеціальній виборчій дільниці, яка створена в такій лікарні. Також члени виборчої комісії звичайної виборчої дільниці, де він включений до списку виборців також вже не зможуть організувати можливість такому виборцю проголосувати в лікарні. Тому такий виборець зможе проголосувати лише в тому випадку, якщо сам особисто зможе прийти на виборчу дільницю, де він включений до списку виборців” – зазначає Ігор Процик.

Також нагадаємо, що у день голосування 21 липня зміни до списку виборців вносяться виключно за рішенням суду. Члени ДВК можуть виправити незначні неточності або технічні описки: неправильне написання прізвища, імені (усіх власних імен), по-батькові,дати народження. номеру будинку, квартири місця проживання – в разі, якщо незважаючи на такі технічні описки, є зрозумілим, що до списку виборців включено саме того виборця, який прибув на виборчу дільницю для голосування, як це передбачено ч.7 ст.42 ЗУ “Про вибори народних депутатів України”

Нагадаємо, що громадська організація «Центр суспільних досліджень «ПОЛІС» буде здійснювати незалежне громадське спостереження в день виборів 21 липня 2019 року. Для цього буде задіяно більше 20 офіційних спостерігачів, які в день виборів будуть здійснювати незалежне спостереження на виборчих дільницях, які утворені у 5 одномандатних виборчих округах, в яких організовуються вибори народних депутатів України в Тернопільській області. Громадська організація «Центр суспільних досліджень «ПОЛІС» має дозвіл мати офіційних спостерігачів під час позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року згідно Постанови Центральної виборчої комісії №916 від 31 травня 2019 року

Loading...
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares