Які зміни у відрахуванні до держбюджету частини чистого прибутку (доходу)?

Які зміни у відрахуванні до держбюджету частини чистого прибутку (доходу)?

Головне управління ДФС у Тернопільській області повідомляє, що з 27 квітня 2019 року змінилася норма відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями.

Постановою КМУ від 24.04.2019 р. №363 (далі – постанова №363) передбачено, що за результатами фінансово-господарської діяльності, починаючи з 1 січня 2019 року, частина чистого прибутку (доходу) визначається у розмірі 90% для підприємств, обсяг чистого прибутку яких фактично у відповідному звітному періоді становить більше 50 млн гривень, і 50 відсотків – для інших підприємств.

Отже, державні унітарні підприємства та їх об’єднання, починаючи з І кварталу 2019 року, розраховують платіж за підсумками фінансово-господарської діяльності наростаючим підсумком залежно від обсягу чистого прибутку підприємства за відповідний звітний період: у розмірі 50 відсотків – якщо обсяг чистого прибутку становить 50 млн грн та менше; у розмірі 90 відсотків – при досягненні обсягу чистого прибутку більше 50 млн гривень.

При цьому підприємства, обсяг чистого прибутку яких за підсумками фінансово-господарської діяльності за І квартал 2019 року склав 50 млн грн та менше, але перевищить такий обсяг у будь-якому наступному звітному періоді, повинні розрахувати наростаючим підсумком з початку року та сплатити до бюджету частину чистого прибутку (доходу) у розмірі 90 відсотків.

Враховуючи, що частина чистого прибутку (доходу), що відраховується за підсумками фінансово-господарської діяльності за І квартал 2019 року, сплачується до бюджету у ІІ кварталі 2019 року, така сума відображається в податковій декларації з податку на прибуток підприємств та впливає на показники фінансової звітності за півріччя 2019 року.

За підсумками фінансово-господарської діяльності за І квартал 2019 року граничний строк подання платниками податкової декларації з податку на прибуток підприємств та Розрахунку частини чистого прибутку (доходу) (далі – Розрахунок)  разом з фінансовою звітністю припадає на 10 травня, строк сплати – на 20 травня 2019 року.

Якщо платник частини чистого прибутку (доходу) розрахував частину чистого прибутку та подав розрахунок згідно з Порядком в редакції, чинній до 27 квітня 2019 року, такий платник має подати новий Розрахунок (до спливу терміну його подання), в якому відобразити нарахування частини чистого прибутку відповідно до вимог постанови № 363.

Якщо уточнення показників Розрахунку за І квартал 2019 року на виконання вимог постанови №363 здійснюється після спливу терміну його подання, платник подає уточнюючий Розрахунок за такий звітний період, в якому зазначається сума збільшення (зменшення) частини чистого прибутку (доходу), що виникає відповідно до вимог постанови №363.

Враховуючи, що формою Розрахунку не передбачено проведення уточнень, платник податку має право самостійно здійснити відмітку «уточнюючий».

Більш детальніше про це йдеться у листі ДФС України від 08.05.2019 р. №14809/7/99-99-15-02-01-17.

Сектор комунікацій Головного управління ДФС у Тернопільській області.


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares