Жінка може любити себе завжди: у Тернополі відкрили виставку світлин моделей «золотого віку» (фото)

Жінка може любити себе завжди: у Тернополі відкрили виставку світлин моделей «золотого віку» (фото)

В Українському Домі «Перемога» відкрили фотовиставку «Антиейджизм», на якій представлено світлини тернополянок віком 55+. Учасницями стали дев’ять жінок. Загалом представлено 18 їхніх світлин.


Виставка точно нікого не залишить байдужим, адже роботи талановитої фотографині Вілени Орловської  допомагають заглянули у потаємні куточки душі кожної моделі “золотого віку”. До речі, на відкриття виставки жінки запросили своїх рідних, друзів, знайомих. 

Головну афішу події прикрашає світлина Любові Ковальчук. На відкриття виставки пані Люба прийшла з трьома подругами – Йоланою, Дарією та Анною, з якими товаришує більше сорока років.

  • Всі розуміють, що і в нашій країні, і за кордоном є дискримінація вікова. І тому ми, дев’ять сміливих жінок з Тернополя, взяли участь у цьому сміливому проєкті. Звісно, це було непросто, але нам допомагали працівники Тернопільського терцентру, візажисти, фотографи, психологи. І врешті ми змогли подивитись на себе з іншого боку. Я сама собі дуже подобаюсь на цих фото, тому і запросила ще й своїх подруг сюди, – каже пані Люба.

Разом з великою родиною – коханим чоловіком Ігорем, сином Андрієм, донечкою Танею, невісткою Христиною, онучками Катрусею, Кариною, Діаною, онуками Ростиком та Сашком та улюбленою свахою Уляною прийшла на виставку модель Лідія Рахманська:

  • Раніше ми навіть не знали, що то таке ейджизм і як з ним боротись, але після участі у цій виставці ми розуміємо, що жінка повинна любити себе у будь-якому віці. Любити своє тіло, сприймати себе такою, якою вона є. Головне в людині душа, – з усмішкою додає пані Лідія.
    Разом Лідія й Ігор живуть більше 35 років. Чоловік розуміє і підтримує дружину. Донечка Таня на відкриття виставки за участі своєї мами приїхала зі Львова.  

65-річна Майя теж дуже задоволена виставкою:

  • Я не відчуваю себе жінкою “золотого віку”, думаю він таки наступає пізніше, – зауважує. – Як бачите, нас небагато таких жінок, які зважились показати трішки “ню”. Вчора була чудова презентація у ресторації “Мамонт”. Ми дуже вдячні організаторам, спонсорам, масажистам, стилістам, візажистам, фотографам, які працювали з нами. Психологу Тетяні Вілінській, працівниці терцентру Лілії Кульчицькій, усім, хто допоміг нам відчувати себе комфортно у цьому проєкті. В мене є дорослий син і дорослий внук, і вони щасливі, що я не сиджу вдома, не пліткую на лавці в дворі, а біжу в терцентр, як на роботу. Тішуся, що живу і вважаю себе щасливою людиною.  

Проєкт “Антиейджизм” втілив Тернопільський міський центр соціального обслуговування населення за підтримки Тернопільської міської ради. Реалізовували його поступово: жінки фотографувались босоніж і на високих підборах, у нижній білизні та задекоровані у тканину, перевтілюючись у нові для себе образи. Саме світлини учасниць стали основою для фотовиставки “Антиейджизм”. Виставка триватиме в Українському домі “Перемога” до 10 березня. Вхід вільний.
(Ейджизм – дискримінація людини на підставі її віку, поширена як у формальних, так і в неформальних сферах життя суспільства)

Олена МУДРА.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares