Житимемо в карантині, доки не знайдуть вакцину – Шмигаль

Житимемо в карантині, доки не знайдуть вакцину – Шмигаль

Україна житиме в карантинних обмеженнях, доки не знайдуться протокол лікування, ліки, вакцина. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Поки ми бачимо, що і червень, і липень проживемо в карантинних обмеженнях. У більших, в менших, але ми від них не відмовимося. Більше того, ми житимемо в карантинних обмеженнях доти, доки не знайдемо протоколу лікування, ліків, вакцини або чогось, що зможе нам допомогти управляти летальністю», – сказав прем’єр.

«Якщо летальність цієї хвороби (коронавірусна інфекція. – Gazeta.ua) сьогодні в Україні між 2,5-2,9 відсотка, то класичний грип – це до 1 відсотка, близько 0,8 відсотка людей помирає. Тут майже втричі більше. Причому, є країни, де ця летальність перевищує 10 відсотків. Це кожна 10-та людина – насправді страшно, це катастрофа», – зауважив Шмигаль.

За його словами, основний принцип – «знищити летальність від хвороби».

«Якщо від хвороби вмирає нуль людей, можна хворіти, це не страшно. Перехворіли, нежить, температура – вилікувалися, країна живе, працює без обмежень. Звичайно, епідемія – неприємно, але не смертельно, як кажуть. Ось це мета. Тобто, маємо довести країну з найменшими втратами до моменту знаходження ліків», – наголосив прем’єр.

Лише тоді, на його думку, можна повністю зняти карантин «і жити звичайним життям, розвиватися і думати про майбутнє».

«До цього часу ми живемо в режимі збереження кожного людського життя. І тут уже тоді починаються морально-етичні проблеми, які рівняються з проблемами економічними, і необхідно постійно шукати якийсь баланс, щоб не вгробити економіку. І водночас – врятувати якомога більше людських життів, незалежно якого віку, статі, в якому стані перебуває людина, – але це найвища цінність, безумовно», – резюмував Шмигаль.

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares