1 січня: яке сьогодні свято, прикмети, що не можна робити

1 січня: яке сьогодні свято, прикмети, що не можна робити

У цей день у світі відзначають Новий рік, Всесвітній день миру, Міжнародний день похмілля, День випускання хлопавок на свободу, День Всесвітніх молитов про мир, День єдиної європейської валюти, Міжнародний день дхоті і топі, День суспільного надбання.

У США – День острова Елліс, День зобов’язань, День новорічного списку на безславність, День авторського права, День коктейлю “Кривава Мері”, День дарування яблук, День сім’ї, в Канаді – День запливу “полярних ведмедів”, на Кубі – День звільнення, Тріумф революції, в Болгарії – Васильєв день, в Судані – День Незалежності, в Литві – День прапора, в Тайвані – День заснування Китайської Республіки, в Камеруні – День Незалежності, в Словаччині – День утворення Словацької Республіки, в Чехії – День відновлення незалежної Чеської держави, на Гаїті – День Незалежності, в Британії – День “Першої ноги”, в Індії – День калпатару, в Італії – День Конституції, в Аргентині – Фестиваль чакарера.

Пам’ятні дати, річниці та події

У 1622 році Папською канцелярією було прийнято рішення вважати початком року 1 січня. До цього рік починався 25 березня.

січня 1788 Джон Уолтер заснував англійську газету The Daily Universal Register. Після 940 випуску її перейменували в The Times.

У 1863 році 1 січня в дію вступила прокламація Авраама Лінкольна про скасування рабства.

У 1909 році в цей день у Великобританії були проведені перші виплати пенсій.

У 1925 році столиця Норвегії Хрістіанія була перейменована в Осло.

У 1935 році 1 січня в Туреччині були введені прізвища і скасовані титули.

1 січня 1993 року стався розпад Чехословаччини.

Яке нині церковне свято

Православна церква 1 січня вшановує пам’ять билинного Іллі Муромця. У народі свято назвали “Новий рік – до весни поворот”. 

Що не можна робити

У Новий рік не можна займатися важкою роботою – як зустрінете Новий рік, так його і проведете. Не можна лаятися і сваритися, щоб не залучити неприємності в сім’ю на весь рік.

Прикмети

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

багато снігу – рік буде врожайним; 

іній на деревах – лютий буде лютим.

Іменини

Іменини у Григорія, Іллі, Прова і Тимофія, пише УНІАН.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *