20 жовтня: яке сьогодні свято, що не можна робити

20 жовтня: яке сьогодні свято, що не можна робити

У цей день у світі відзначаються Міжнародний день лінивця, День “Любіть своє тіло”, Міжнародний день кухаря (День кока), Всесвітній день гідності, Міжнародний день авіадиспетчера, Міжнародний день займенників, Всесвітній день боротьби з остеопорозом, Всесвітній день статистики (відзначається з 2010 року один раз на 5 років, за рішенням статистичної комісії ООН).

В Україні – День боротьби із захворюванням на рак молочної залози, в Чехії – День посадки дерев, в ПАР – День людини з синдромом Дауна, в Азербайджані – День енергетика, в США – День штату Міссурі, День підтримки місцевої торгової палати, День вдячності фельдшерам, День інформаційного перевантаження, Miss American Rose Day, День громадських ЗМІ, День єдності, День реконструкції грудей, День письменництва, День фруктів в бренді, День підтяжок, День риби-відьми, День довіри молоді, в Кенії – День Героїв, У В’єтнамі – День в’єтнамської жінки, в Гватемалі – день революції, в Бангладеш – свято “Прабарана пурніма”, в Шрі-Ланці – свято “Вап Поя”, в Індії – день явища Махаріші Валмікі.

Пам’ятні дати, річниці та події

У 1868 році в Києві був створений перший в Україні приватний комерційний банк.

У 1945 році вперше жінкам Франції було надано виборче право.

У 1960 році в лондонському суді відкрився процес у справі забороненого протягом 30 років роману “Коханець леді Чаттерлей” Девіда Лоуренса.

У 1968 році колишня перша леді США Жаклін Кеннеді вийшла заміж за грецького олігарха Аристотеля Онассіса.

У 1993 році уряд Голландії вирішив заборонити продаж марихуани і гашишу іноземним туристам. Місцевих громадян це обмеження не торкнулося.

У 1993 році в Лондонському зоопарку померла кінозірка – павучиха Белінда, що знімалася у фільмах про Джеймса Бонда і Індіану Джонса.

Яке нині церковне свято

Православна церква 20 жовтня вшановує пам’ять двох святих, які носили ім’я Сергій. Перший з них – преподобний Сергій Печерський, жив в 13 столітті. Інший святий – Сергій Нуромський, жив в 15 столітті. У народі свято назвали Сергій Зимовий. Вважалося, що саме з цього моменту починається зима.

Що не можна робити

Не можна працювати з текстом, лихословити і злитися. Не варто приймати подарунки від малознайомих людей. 

Прикмети

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

випав сніг – зима буде ранньою;

гарна погода – такою вона буде протягом трьох наступних тижнів;

місяць блідий – скоро випаде сніг і прийдуть морози. 

Іменини

Іменини у Пелагеї, Сергія, Миколи і Леонтія, пише УНІАН.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares