Чому в Польщі можуть, а в нас – ні: Петро Ландяк про «вічні» ями на тернопільських дорогах

Чому в Польщі можуть, а в нас – ні: Петро Ландяк про «вічні» ями на тернопільських дорогах

Мабуть, що всі українці, яким доводилося хоч раз на автотранспорті перетинати кордон нашої держави з Польщею, дивувалися разючому контрасту. Адже, наче за помахом чарівної палички, авто перестає трясти. Звісно, причина – простіша і банальна: вибоїни на дорогах, які в нас видаються майже вічними, в наших сусідів – лише тимчасове явище.

Депутат Тернопільської міської ради, громадський діяч Петро Ландяк
на своїй сторінці у фейсбуці розповів, як вирішують «дорожні» проблеми в одному з польських міст, – і порівняв із українськими реаліями.
Автошляхи, їх утримання і поточний ремонт – це тест для влади на виконання елементарних завдань, зазначає він.

– У 2005 році ми разом з Михайлом Ратушняком і Тарасом Гребеняком перебували в складі Тернопільської делегації з візитом в місті Глівіце, Республіка Польща. Бюджет цього міста, з населенням трішки менше, як наш Тернопіль, на той час, в доларовому еквіваленті, був у 10 разів більший нашого тернопільського! Управління житлово-комунального господарства міста Глівіце очолювала жінка, однак відчувалось, з твердою “чоловічою” рукою. Вона нам розповіла багато цікавого з досвіду їхньої роботи. Однак з її слів мене найбільше вразило наступне: якщо на вулицях з’являлась навіть найменша яма, то поки комунальна служба, яка здійснює нагляд за дорогами, це зафіксує – фірма, яка робила ремонт вулиці, завжди встигала її замостити. І так відбувалось як влітку, так і взимку, не дивлячись на погодні умови, – написав Петро Ландяк.

Те, що в польському містечку змогли втілити ще 15 років тому, у нас досі залишається на рівні обіцянок (з боку влади) і мрій (серед населення), констатує депутат. Тим часом, погані дороги – не лише некомфортно, а й небезпечно. Стан українських автошляхів часто стає причиною ДТП, гинуть люди.

– Я вчора, повертаючись зі своєї малої батьківщини, з рідного села Заліщицького району, вирішив зафіксувати окремі ями, які, рухаючись на чималій швидкості, старались об’їжджати водії, внаслідок чого і виникають небезпечні ситуації на дорозі, – зазначив Петро Ландяк. – Чомусь згадав польське місто Глівіце. Пройшло 15 років, а в нас, як бачимо, за «нашими» ямами чомусь не встигає ні влада, ні фірми, які відповідають за стан доріг.

За словами Петра Ландяка, він особисто пофотографував ями на трасі державного значення Тернопіль-Чернівці. На багатьох інших автодорогах таких вибоїн ще більше, наголошує депутат. Тому звертається до керівників області, щоб негайно звернули на це увагу.

І скільки років нам ще потрібно, щоб такі прості проблеми вирішувались, як в наших сусідів? – запитує Петро Ландяк. – А ями на трасі Тернопіль-Чернівці, та й по інших дорогах республіканського і обласного значення потрібно негайно замостити! Нічого недосяжного тут немає!

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares