Де на Тернопільщині консультують щодо отримання довідки ВПО

Де на Тернопільщині консультують щодо отримання довідки ВПО

Для того, щоб людям було простіше зорієнтуватися, як набути статусу внутрішньо переміщеної особи, в областях працюють гарячі лінії. Про це повідомили у пресслужбі Тернопільської ОВА.

“Фахівці надають повний спектр консультацій щодо отримання довідки та всіх можливих для них соціальних гарантій від держави”, – розповіли в ОВА.

У Тернопільській області отримати консультацію можна за номером (0352) 52-06-60.

З 1 лютого 2023 року під час виплат внутрішньо переміщеним особам діятиме перелік територіальних громад, сформований за новим принципом, повідомляє BBC NEWS Україна.

При призначені виплат йтиметься про території:

  • можливих бойових дій;
  • активних бойових дій;
  • окуповані Росією, на яких не визначена дата завершення боїв або тимчасової окупації.

До оновленого переліку, що його складає уряд, увійшли території: Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Київської, Луганської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської областей.

Щомісячна державна допомога на проживання ВПО складає 2000 грн для дорослого та 3000 для дітей та людей з інвалідністю.

За даними міністерства соціальної політики, із 4,9 млн офіційно зареєстрованих ВПО понад 3,5 млн стали такими після 24 лютого 2022 року. 1,8 млн із них отримали від держави допомогу на проживання. На це із бюджету 2022 року витратили 57 млрд грн.

Тим часом агенція ООН у справах біженців знову відкрила реєстрацію на отримання допомоги ВПО. Українці можуть розраховувати на 2 200 грн на кожного члена сім’ї, допомога виплачуватиметься протягом трьох місяців.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *