Як тернополянам перераховуватимуть субсидії у травні: чи варто знову збирати документи у соцзахист і що робити з боргами

Як тернополянам перераховуватимуть субсидії у травні: чи варто знову збирати документи у соцзахист і що робити з боргами
Чи варто знову збирати документи у соцзахист і що робити з боргами?

У зв’язку з монетизацією субсидій 105 тисяч родин Тернопільщини отримують 119 мільйонів грн. у місяць для оплати комунальних послуг.

– Вже у травні розпочинається виплата готівкової субсидії за квітень, – розповів директор департаменту соціального захисту населення Тернопільської ОДА Вадим Боярський під час брифінгу. – Але, через завершення опалювального періоду в середині квітня, готівкову субсидію отримають 92 тис. домогосподарств на суму 81 млн. грн. З них – 75,4% одержувачів є пенсіонерами і отримають кошти на пенсійні рахунки або через «Укрпошту». Інші 24,6% отримують готівку в «Ощадбанку».

Щороку у травні відбувається процес перепризначення субсидій на новий рік. Вони будуть перераховані автоматично практично усім.

– Повторно з документами – заявою та декларацією про доходи – у травні в управління соціального захисту населення необхідно буде звернутися: орендарям житла, внутрішньо переміщеним особам, тим сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих в помешканні осіб, сім’ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші від мінімальної заробітної плати, сім’ям, в який відбулися зміни у складі сім’ї протягом останнього року, – зазначив Вадим Боярський. – Літню субсидію розраховуватимуть на основі доходів громадян, отриманих у 3-4 кварталах 2018 року. Допомогу на опалювальний сезон 2019-2020 рр. – на основі доходів 1-2 кварталів 2019 року.

Слід зазначити, що житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо у родини є протермінована понад місяць (на дату надання такої інформації) заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, загальна сума якої перевищує 340 гривень на день звернення за призначенням житлової субсидії.

Увага! Не береться до уваги заборгованість за послугу з постачання та розподілу природного газу, що нарахована виконавцем комунальної послуги з посиланням на рішення суду щодо норм споживання природного газу побутовими споживачами у разі відсутності лічильників газу та у зв’язку з приведенням об’ємів використаного природного газу побутовими споживачами до стандартних умов у минулому номері «Нашого ДНЯ» ми про це вже повідомляли.

Також не береться до уваги заборгованість, що виникла у зв’язку з тим, що управитель, об’єднання, виконавець комунальних послуг не уклали договору з АТ “Ощадбанк” (його установами) для перерахування сум житлових субсидій у грошовій безготівковій формі. Крім того, якщо управитель, об’єднання, виконавець комунальних послуг не уклали договору з АТ “Ощадбанк” (його установами) для перерахування сум житлових субсидій у грошовій безготівковій формі, вони до 1 червня не мають права вимагати оплати послуг (внесків/платежів) від одержувача субсидії за відповідні неопалювальний та опалювальний періоди.

Субсидія не перепризначається тим людям, у яких виявили порушення і зобов’язали повернути незаконно використані кошти субсидії, але вони цього не зробили.

Пенсіонери отримуватимуть субсидію готівкою через Пенсійний фонд та Укрпошту. Ті, хто ще не на пенсії – через “Ощадбанк”. Сім’ї, які станом на час призначення житлової субсидії матимуть борги за комуналку, будуть переведені на грошову безготівкову форму виплати.

Якщо сума призначеної житлової субсидії буде перевищувати 5 тис. гривень на місяць, її виплата здійснюватиметься у грошовій безготівковій формі через «Ощадбанк».

За бажанням одержувача субсидії, якому вона надається у грошовій готівковій формі, виплата субсидії з наступного місяця може здійснюватися у грошовій безготівковій формі на підставі відповідної заяви, поданої до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, в якій обов’язково зазначається номер мобільного телефону заявника.

За словами Вадима Боярського, зміни щодо критеріїв для призначення житлових субсидій найближчим часом не плануються, тому суттєвого зменшення кількості субсидіантів у 2019-2020 роках не передбачається.

А от люди, які мають борги за комуналку, але хотіли б отримувати субсидію, можуть реструктуризувати свої борги. Для цього потрібно укласти договори про реструктуризацію з надавачами житлово-комунальних послуг, згідно з якими буде проводитися щомісячне рівномірне погашення заборгованості та своєчасна сплата поточних платежів за «комуналку». Згідно із законодавством, борг за комунальні послуги реструктуризується на термін до 60 місяців, залежно від суми боргу та рівня доходів громадян на дату реструктуризації. Копію договору про реструктуризацію необхідно надати місцевому управлінню соцзахисту, і отримання субсидій буде відновлено.

Автор

Юлія Томчишин

журналіст, "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *