Казка живе у «Калинці» на Гусятинщині

Казка живе у «Калинці» на Гусятинщині

 Усі ми родом з дитинства. А воно для багатьох починається з дитсадочка. Малюки тут проводять весело час, через ігри пізнають світ, отримують перші життєві навички, розвивають свої здібності, знаходять перших друзів і… навіть перше кохання.

Коли їхати з Личківців на Гусятин, зліва від дороги можна побачити затишний із синьою покрівлею будинок. Це – дитячий садок «Калинка». Кажуть, у ньому живе справжня казка. Щоб пересвідчитись у цьому, вирішила побувати там.

Переступивши поріг, зрозуміла: для гармонійного та комфортного перебування малюків у дитсадку справді створені всі умови. Тут гарно й цікаво. Яскравий дизайн стін із казковими персонажами. Сучасне обладнання. Чимало розвиваючих і дидактичних матеріалів, що дає змогу кожній дитині знайти собі заняття до вподоби. Підведено інтернет. Чудова кухня.

Як розповіла директорка закладу Антоніна Кравець, дитсадок розрахований на сорок дітей, проте відвідують його близько тридцяти. Зараз функціонує дві вікові групи. Старша – «Бджілка» (вихователька Іванна Мигаль), куди ходять 16 хлопчиків і дівчаток. І молодша – «Сонечко» (вихователька Наталія Прядка) – у ній 14 дітей.

Вихованці почуваються тут, наче вдома. Незважаючи, що відбувся випуск, більшість продовжують відвідувати садок. Помічниці виховательок Марія Ільчишин та Марія Шморон хвалять своїх маленьких підопічних, бо вони слухняні й намагаються у всьому допомагати. Діти комунікабельні, відкриті, щирі у спілкуванні. Люблять гратися. Гарно танцюють. Із задоволенням разом з музичною керівницею Надією Швидак заспівали пісеньку про коника-стрибунця. А під час обіду є чудовими помічниками кухаря Наталії Бучинської, роздаючи смачні страви…

Антоніна Миронівна очолює Личковецький дитсадок із 2018 року. Береже те, що застала, і поступово щось змінює, поліпшує. Ще задовго до її приходу на посаду, у 2009-2010 роках, за керівництва завідувачки дитсадком Світлани Любої, за допомогою проєкту «Місцевий розвиток,  орієнтований на громаду», капітально відремонтували фасад приміщення, дах і водночас перекрили його, замінили дерев’яні вікна на металопластикові. Тоді ж було започатковано співпрацю зі спонсорами.

Пані Антоніна сьогодні продовжує цю добру справу. Завдяки директору СФНВГ «Коваль» Ігорю Ковалю для дитсадка придбали ноутбук, принтер, розробили дизайн квітника.

Чимало допоміг і колишній сільський голова Степан Дуда. На виділені ним кошти закупили нові килимові покриття на підлогу, столики, іграшки. Варто зазначити, що всім цим разом з іншими дітками користується і його внук Степанко. Також пан Степан оплатив роботу місцевого художника Володимира Семака, який створив прекрасний інтер’єр.

А місцевий підприємець Ігор Бучинський подарував електричну духовку, яка служить для випічки різних смаколиків малюкам.

«Є надія на подальшу співпрацю з небайдужими людьми», – каже Антоніна Кравець.

Ще «Калинка» має гарненький дитячий майданчик. До речі, одна з каруселей, гірка та дві пісочниці теж придбані  у 2019 році за сприяння підприємця Михайла Савчука.

У «Калинці» чисто, охайно, милують око квіти. Лунають дзвінкі дитячі голоси. Усміхається літо. Як захотілось повернутися в дитинство!..

Марія  МАЙДАНЮК.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares