На Тернопільщину з почесною місією прибув глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав (фото)

На Тернопільщину з почесною місією прибув глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав (фото)

У суботу, 4 лютого, до Чорткова з почесною місією прибув глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав. Спершу Патріарх освятив іконопис Святилища Катедрального Собору.

Відтак, Блаженніший Святослав відправив Божественну літургію, на яку завітали чимало християн та священнослужителів різних конфесій. Про це повідомляє Чортківська міська рада.

Опісля відбулася спільна молитва-посвята міста Чорткова та Бучацької Єпархії УГКЦ під покровительство св. Архістратига Михаїла. Як зазначив глава греко-католицької церкви, Чортків тепер споріднився із самим Києвом, адже покровителем столиці також вважається згаданий святий.

Не менш важливою та довгоочікуваною подією для присутніх стало освячення Ювілейного Хреста на подвір’ї Собору, котрий був споруджений у рік 500-ліття міста та 30-річчя від дня заснування парафії.

«Сьогодні у Чорткові спогадуємо непрості моменти історії цього славного та давнього міста. Саме в них вбачаємо історичний вияв тої правди та істини, про яку чули сьогодні при читанні Божественного Євангеліє.

Чортків відзначає 500-річний ювілей… Його історія ніколи не була легкою, але його історія була виявом Божої справедливості і праведності серед його Людей – мешканців, Божого народу у цьому славному містечку.

Ми сьогодні освячуємо особливий знак – знак, котрий стане пам’ятним. Всі, хто буде його споглядати на цей пам’ятник, будемо споминати, що Бог зробив для нас. Як Бог нас воскрешав щоразу, як хтось хотів нас знищити!

Хрест – є символом і знаком остаточної перемоги, тої перемоги, котру ми всі чекаємо, за яку молимося. Той хрест є джерелом нашої надії.

Пам’ятаймо, що історію в цих складних, але героїчних часах покликані написати ми з вами!», – виокремив у своїй промові Блаженніший Святослав.

Будівництво Ювілейного Хреста провів та профінансував директор ПАП «Дзвін», багаторічний меценат храму Василь Градовий. Окрім того, пан Василь на своєму підприємстві виготовив ще один подарунок для Патріарха – висічений із білого мармуру Єпархіальний Герб Блаженнішого Святослава.

Завершився захід освяченням 15-ти автомобілів для військовослужбовців, які придбали благодійники та священнослужителі Бучацької Єпархії.

Довідка

Створення Ювілейного Христа розпочалося влітку минулого року. Упродовж всього часу над спорудженням святого знаку працювало чимало спеціалістів – архітектори, інженери, програмісти, будівельники.

Авторо проекту – знаний Львівський архітектор родом із Чортківщини – Михайло Федик.

Створюючи концепцію Ювілейного Хреста, він хотів наголосити на важливості пошанування наших воїнів: бійців УГА, Січових Стрільців і також цілого пантеону сучасних Героїв, які щоденно платять своїм життям за нашу незалежність.

Для того, щоб споруда з роками не «просідала», забили достатню кількість 9-ти метрових палів, працювала потужна техніка, адже висота і загалом маса хреста дуже великі. Всередині хреста – моноліт з бетону, а для того, щоб досягти найвищої міцності лише на фундамент і площадку його використали понад 200 тонн.

Варто зауважити, що Розп’яття Христа і скульптура Архистратига Михаїла зроблені з суцільного каменю, а не складені з окремих частин. Для цього брили каміння потрібної величини більше двох місяців шукали по всіх суміжних кар’єрах, а не знайшовши тут поблизу, доставили камінь потрібної величини аж з-під Києва.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *