Не збирайте гриби у спеку та зберігайте не довше доби

Не збирайте гриби у спеку та зберігайте не довше доби

Прості поради для шанувальників тихого полювання

За 5 місяців 2021 року в Україні зареєстрували 19 випадків отруєння дикорослими грибами, внаслідок яких постраждало 35 людей, з них 12 дітей. 

Фахівці радять, уважно оглядати гриби, звертати увагу на колір капелюшка, губки, ніжки. 

«Збирайте лише добре знайомі вам гриби, за найменшого сумніву одразу викиньте гриб – не залишайте його поряд з іншими. Не беріть занадто молоді чи старі гриби – їх легко переплутати з отруйними. Не збирайте їх поблизу трас, підприємств, забруднених територій, адже гриби вбирають у себе широкий спектр отруйних речовин, зокрема важкі метали, – застерігають в Центрі контролю і профілактики захворювань. – Не збирайте гриби за посушливої погоди, бо в цей час гриб пересихає — віддає воду і збільшує концентрацію токсинів. В жодному разі не куштуйте сирі гриби і готуйте їх протягом першої доби після збирання. Варіть гриби не менше трьох разів, щоразу у свіжій підсоленій воді не менше 30 хв. Зберігайте страви в холодильнику в емальованому посуді не більше доби».

Вживати гриби не рекомендовано вагітним, жінкам, які годують грудьми, та літнім людям. Не варто годувати грибами чи стравами з них дітей до 12 років. 

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares