Тернопільські театрали зі студії «Третій дзвінок» на міжнародному конкурсі здобули найвищі нагороди

Тернопільські театрали зі студії «Третій дзвінок» на міжнародному конкурсі здобули найвищі нагороди


Тернопільські театрали зі студії «Третій дзвінок» вразили журі міжнародного конкурсу. Одразу дві їхні вистави – «Пеппі Довгапанчоха» та «За межі Дощу» здобули найвищі нагороди.

«У своєму коментарі журі зазначило: «Вистава «За межі Дощу» обов’язкова для перегляду усім студентам театральних вузів як посібник» – любі, ми в позитивному шоці від такої оцінки!» – емоційно поділилася з шанувальниками керівниця студії Тетяна Кошильовська. До слова, цьогоріч на огляд журі було представлено майже сто вистав.
Про перемоги учасники театральної студії дізналися 17 липня. Вистава «Пеппі Довгапанчоха» здобула І місце Міжнародного театрального інтернет-конкурсу «Театр. NET» в категорії «Дитячий театр». А вистава «За межі Дощу» зайняла І місце у категорії «Юнацький театр», завоювавши також плюс «Приз глядацьких симпатій». Виконавиця головної ролі у цій виставі Марта Шпеник отримала перше місце на конкурсі акторських робіт серед юнаків і юначок.
Героїня Марти, Крістіна Бун, незвичайна дівчина. Від народження їй встановлено діагноз – аутизм. Таких, як вона, називають Людьми Дощу. Вони по-особливому сприймають світ і важко йдуть на контакт. Та інколи непересічні обставини змусять таку людину вийти за межі свого замкнутого внутрішнього світу. За межі своїх можливостей, за межі Дощу. Що відбувається тоді?? Актори студії «Третій Дзвінок» своєю грою відповідають на ці хвилюючі запитання.


«Третій дзвінок» діє з 2010-го року. Будучи акторами Тернопільського академічного обласного театру актора і ляльки, Тетяна Кошильовська разом зі своїм чоловіком Дмитром Татаріновим вирішили відкрити і власну театральну студію. І вже перші роки творчих занять з дітьми принесли перші перемоги. Щороку студія бере участь у Всеукраїнських та Міжнародних фестивалях та конкурсах, де отримує перші місця і Гранпрі. Не виняток і сезон 2021 року – у переможцях також вистава «Маленький принц», яка отримала І премію Міжнародного фестивалю-конкурсу «Україна єднає світ», а також гран-прі відкритого дистанційного фестивалю-конкурсу шкільних та дитячих театрів «Перевтілення».

  • Наші студійці грають нові прем’єри, виступають на професійній сцені, задіяні в арт-проєктах міста, беруть участь у зйомках на телебаченні та в кіно. Наш юний актор Богдан Козій зіграв головну роль у Анатолія Матешка в сімейній комедії «Фокстер і Макс», зі ще одним студійцем Артемом Кінашем знімаються в «Джурі-Королевичі» Антона Гойди. А загалом за час існування студії було зроблено 11 великих постановок і багато тематичних мініатюр, – розповідає Тетяна Кошильовська. За її словами, останні два роки у зв’язку з карантином конкурси проводять онлайн. Формат змінився, проте це не стало на заваді творчості.
  • Ми просто пересилаємо наші відео-версії вистав, – розповів режисер-постановник театральної студії «Третій дзвінок» Дмитро Татарінов. – Але завжди є бажання знову відіграти виставу «вживу» на сцені. Цього червня нам пощастило – ми єдині в Україні представляли театр з виставою «За межі Дощу» у Всеукраїнському мистецькому фестивалі «Ї» в Тернополі. Дуже тішимося, коли наші вихованці обирають напрям навчання – театральний. Гордимося, бо ще двоє студійців вступили у театральні вузи Києва і Львова – Марта Шпеник та Ліза Ельборбар. А торік Оля Пришляк обрала напрям «Театрознавець» – навчається у Львові.
  • Цього року студія запустила проєкт «Акторський інтенсив 18 +». Нещодавно відбулась прем’єра міні-постановки «ДУША». Усі відео студії можна побачити в інтернеті, у Youtube, достатньо у пошуку задати параметр «Третій дзвінок».
  • Редакція газети «Наш ДЕНЬ» також вітає Театральну школу-студію з Тернополя «Мельпомена», художній керівник – Надія Шамрик. Студійці здобули диплом лауреата І ступеня та «Приз глядацьких симпатій» у номінації «Юнацький театр» Міжнародного театрального інтернет-конкурсу «Театр.NET» за виставу «Феномен століття» (за віршами і листами Василя Стуса).
    Олена МУДРА.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares