“Несемо у світ вдячність за допомогу”: Тернопільський театр актора і ляльки виступив у Польщі

“Несемо у світ вдячність за допомогу”: Тернопільський театр актора і ляльки виступив у Польщі

Нещодавно колектив Тернопільського академічного обласного театру актора і ляльки повернувся з Польщі. Лялькарі взяли участь у Міжнародному театральному фестивалі «Валізка», що проходив у місті Ломжі. На розгляд журі та публіки представили зворушливу виставу про мамине благословення «Василина» за мотивами народних казок. Це робота знаної майстрині, популярної режисерки Оксани Дмитрієвої та художниці Наталі Денисової. Декорації, ляльки, костюми акторів, музичний супровід, танці, народні обряди, тонка режисерська робота – усе це заворожує та переносить у світ української народної казки. 

Фестиваль із символічною назвою «Валізка» відкрився та одразу вразив усіх своїм наповненням. Митці з різних країн приготували для глядачів вистави на різні смаки та для різної вікової категорії. «Дух перехоплює, розпирає від емоцій та потоку інформації. Фестиваль вийшов дійсно неймовірним – нашій команді вдалося побачити колективи з різних куточків світу, насолодитися майстерністю лялькарів, режисерів, художників з-за кордону, відчути усю можливу гаму емоцій – від щирого захоплення до місцями навіть страху (дякуємо театру з Німеччини). Що змогли – підгледіли, що змогли – сфотографували, і з задоволенням поділимося з вами», – розповідає режисер та актор театру Дмитро Татарінов.

Тернопільська «Василина» вразила не лише глядачів. Журі фестивалю також високо оцінило роботу Тернопільського академічного обласного театру актора і ляльки та присвоїло нагороду у номінації «Краща акторська гра». Усього п’ять театрів були удостоєні нагород на цьому фестивалі, і українські лялькарі серед них.

«Дякую колективу за професійність і старання! Наш колектив передав мистецьке вітання нашому братському польському народові. Мали можливість відчути прихильність колег і велике переживання за долю нашої країни та європейської родини в цілому. Під час вистави в залі панувала тиша від переосмислення вічних цінностей і щирі оплески глядачів. Україна зараз у центрі світу. Культура  кожного народу є глобальною частиною великої світової культури. Саме культурою ми виражаємо свою ідентичність на світових майданчиках, де всіма фронтами боремось за існування нашої держави. Саме зараз Україна закликає до об‘єднання народів заради збереження світової безпеки. Зараз у час війни меседжі з культурного фронту дуже важливі, адже у такі часи випробування, ми несемо у світ вдячність за  всебічну допомогу. Особливо відчуваємо надійне плече наших добрих сусідів – поляків», – ділиться директор-художній керівник театру Іван Шелеп. 

Дорогою додому тернопільські лялькарі завітали до Варшави, де зіграли благодійну виставу у театрі «Гулівер». Колектив театру щиро дякує польським колегам за підтримку, теплий прийом, здобутий досвід, приємні знайомства і сподіваюсь на подальшу співпрацю та дружбу. Разом – ми сильні! 

Слава Україні! 

Слава Польщі!

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *