Оригінальні фотозони, концерт, смачне частування, розваги для дітей і дорослих: Самолуски на Гусятинщині відсвяткували свій день (Фото)

Оригінальні фотозони, концерт, смачне частування, розваги для дітей і дорослих: Самолуски на Гусятинщині відсвяткували свій день (Фото)


Село моє з колиски Самолозів…
Під такою назвою у мальовничому куточку на Гусятинщині – Самолусках відбувся День села. Слід одразу зазначити: це село виділяється з-поміж інших своїми давніми звичаями та надзвичайними талантами. Подібні заходи тут давно стали традиційними.

До святкування готувалися довго й наполегливо. У досвідченої та креативної директорки місцевого будинку культури Надії Швидак, яка більшу частину життя
присвятила своїй професії, має бути все продумано і виважено до найменших тонкощів. Вона – відмінна організаторка і сценаристка, продюсерка і режисерка. Крім того, співає, пише музику і грає на декількох інструментах. Тож із концертною програмою було вирішено заздалегідь.
Другу частину святкування старанно «відшліфувала» староста села Ольга Литвин, подбавши про комфорт, дозвілля та частування для односельців і гостей.
Будинок культури ззовні прикрасили оригінальні фотозони, над якими славно попрацювали молодь і місцева майстриня Ірина Корніцька.


Святковий день видався теплим і сонячним. Самолусківчани, одягнувши хто вишиванки, а хто – найкращі наряди, цілими родинами заповнювали площу перед будинком культури.
Прозвучав Гімн України і Ольга Литвин оголосила урочистості відкритими. Місцевий священник отець Ігор Фута поблагословив присутніх та окропив усіх свяченою водою.
З вітальним словом до земляків звернувся уродженець села, колишній багаторічний сільський голова, а нині – керівник Гусятинської ОТГ Степан Карпо. Далі ведучі Софія Безкоровайна, Наталя Романів, Микола Фута та Дмитро Лоленко запрошували на сцену артистів.
Стартував дует сільського будинку культури у складі Галини Крушельницької та Марії Турецької. Вони задушевно виконали пісню «Моє село», що стала візитівкою Самолуск.
Як уже згадувалось, село справді особливе, й люди особливі. Тож по-особливому тут цінують і таланти. З гордістю називали видатних земляків: науковців, висококваліфікованих спеціалістів, відомих митців – художників, скульпторів, вишивальниць, поетів, спортсменів, які вийшли звідси і сьогодні проживають тут чи далеко від батьківщини. Багатьом присутнім навіяв приємні спогади «Самолусківський вальс» на слова поетеси з Канади Надії Козак, музика Надії Швидак.
Не обділили увагою і працівників кожної з місцевих установ, присвятивши їм пісню. Співали також про рідний дім, матір, наших захисників. Декламували вірші місцевого поета Миколи Супінки. Зачаровували своїми голосами самодіяльний ансамбль «Самолусківчанка» (солістка Софія Безкоровайна) та гості з Гусятина – квартет «Музичний калейдоскоп» у складі Тетяни Кузик, Лесі Сидорівської, Ірини Величенко і Надії Туткалюк. Слід додати, що як аматори, так і мешканці села вражали оригінальними барвистими вишиванками, які притаманні лише Самолускам…
Захід вдався, пройшов яскраво, феєрично. Як кажуть у народі, гуляли всім селом…
Працювали атракціони, діти розважалися на батутах і гірках. Всі охочі фотографувались, смакували грибною юшкою, солодощами та смачними напоями.
Святкування продовжувалося допізна і завершилось танцями…
Директорка будинку культури Надія Швидак висловлює щиру вдячність підприємцю Анатолію Оленюку за приємний подарунок для закладу на День села – ноутбук.
Марія МАЙДАНЮК.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares