Отримати субсидію на пошті відтепер зможуть лише пенсіонери: які ще зміни з 1 лютого

Отримати субсидію на пошті відтепер зможуть лише пенсіонери: які ще зміни з 1 лютого

Від 1 лютого скасовується можливість безготівкової оплати пільг за користування житлово-комунальними послугами – усі субсидії виплачуватимуться у грошовій формі, пише BBC NEWS Україна.

Якщо у вас вже є банківський рахунок, на який надходять житлові субсидії або пенсія, то для вас нічого не зміниться. Проте якщо отримувач субсидії не відкрив рахунок в банку або не повідомив, на який рахунок переказувати ці виплати, гроші надходитимуть на відкриті Пенсійним фондом рахунки в “Ощадбанку”.

Щоб отримати гроші, потрібно звернутися до “Ощадбанку”, а також відкрити в ньому – або іншому банку – особистий рахунок. Отримання грошей також можна оформити на “Укрпошті”.

Після цього треба сплатити за комунальні послуги у звичайний спосіб.

Тож від 1 лютого “Ощадбанк” не перераховуватиме автоматично комунальникам кошти субсидій, як це було раніше. Одержувач пільг має отримати ці гроші в касі або на рахунок та сам сплатити комірне безпосередньо постачальникам комунальних послуг.

Таким чином, оплата комуналки стане однаковою для усіх, а ті, хто отримує субсидії, матимуть адресну грошову компенсацію.

У цих змінах є один важливий виняток: пенсіонери і надалі зможуть отримувати субсидію через відділення “Укрпошти” разом із пенсією без відкриття рахунку (або, якщо пенсіонеру приносять доставляють пенсію додому, разом із нею мають надійти і гроші на субсидії).

Від початку 2023 року надання та виплату комунальних субсидій адмініструє пенсійний фонд України.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *