Підірвав міст, щоб уповільнити просування ворога: сьогодні Герою України Віталію Скакуну з Тернопільщини мало б виповнитись 27

Підірвав міст, щоб уповільнити просування ворога: сьогодні Герою України Віталію Скакуну з Тернопільщини мало б виповнитись 27

19 серпня 2023 року мало би виповнитись 27 років молодому хлопцеві – Віталію Скакуну. Віталій народився 19 серпня 1996 року в місті Бережани, навчався в школі №3, там же до виїзду в Італію працювала педагогом-організатором його мама Орися. Життя батька хлопця забрала онкологія.

Після школи хлопець вступив до Вищого професійного училища № 20 м. Львова, де навчався з 2013 до 2015 року за професією «Електрогазозварник». Працював у Польщі у місті Лешно. Потім вступив до Львівської політехніки, навчався за спеціальністю “Інженерія програмного забезпечення”.

В 2021 році Віталій підписав контракт на службу в ЗСУ і поїхав на Миколаївщину.

Віталій Скакун загинув 24 лютого 2022 року.

Щоб зупинити просування танкової колони, військовими було прийнято рішення на підрив Генічеського автомобільного мосту. Виконати цю задачу визвався інженер окремого батальйону матрос Скакун Віталій Володимирович. Міст було заміновано, але відійти звідти він не встиг. За словами побратимів Віталій вийшов на зв’язок, та повідомив про те, що підриває міст.

Одразу ж пролунав вибух, Віталій загинув. Його героїчний вчинок значно уповільнив просування ворога, що дало змогу підрозділу передислокуватись та організувати оборону.

У морського піхотинця залишилась мама, бабуся і старша сестра.

Указом Президента України №74/2022 «Про присвоєння В. Скакуну звання Герой України» від 26 лютого 2022 року за визначну особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» Скакуну Віталію Володимировичу – матросу (посмертно).

Звання «Почесний громадянин міста Бережани» – 2022 (посмертно).

Звання «Почесний громадянин міста Лешно (Польща)» – 2022 (посмертно).

Бережанці вклоняються доземно та дякують Віталію та його рідні за такий патріотичний та самовідданий вчинок, висловлюють щирі співчуття рідним щодо їхньої втрати, – йдеться у повідомленні Бережанської міської ради.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *