Суддя оголосила самовідвід: апеляційний суд Тернополя вирішуватиме, чи тримати нападника на Ігоря Турського під вартою

Суддя оголосила самовідвід: апеляційний суд Тернополя вирішуватиме, чи тримати нападника на Ігоря Турського під вартою

Сьогодні, 22 листопада, відбулося засідання Тернопільського апеляційного суду за апеляційною скаргою тернопільської місцевої прокуратури щодо законності раніше обраного запобіжного заходу нападнику на Ігоря Турського.
Нагадаємо, 9 листопада суд обрав запобіжний захід для головного обвинуваченого у нападі на депутата Ігоря Турського – Станіслава Ладухи у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави в розмірі 60 тисяч гривень. Станіслав Ладуха оплатив заставу і повернувся в Кривий Ріг. У сьогоднішньому засіданні він був присутній онлайн.

«Той випадок, коли прокуратура приємно здивувала, – поділився враженнями на своїй сторінці у фейсбуці потерпілий Ігор Турський. – Йдеться про сьогоднішнє засідання Апеляційного суду по скарзі прокуратури щодо скасування рішення тернопільського судді В.Ломакіна, який дозволив вийти найманцю-нападнику на волю за 60 тис.грн. Отож, прокуратура взяла до уваги моє звернення щодо відводу головуючої у сьогоднішньому слуханні Ірині Тихої як такої, котра доводиться рідною сестрою громадянина Павла Коломійця, який, у свою чергу, проходить у матеріалах кримінального провадження, про що в суді було озвучено представником прокуратури».

Судді радились щодо відводу близько години. Врешті прийняли рішення відхилити відвід прокуратури, однак суддя Ірина Тиха взяла самовідвід.

“До початку розгляду апеляції по суті прокурор Побер І.І., посилаючись на заяву потерпілого Ігоря Т., внесла клопотання про відвід судді Тихій І.М. з мотивів, що потерпілий просить слідство допитати її родича, – повідомили у прес-службі Тернопільського апеляційного суду. – Оскільки клопотання прокурора не підтверджувалось жодними об’єктивними фактами, колегія відмовила в його задоволені. Враховуючи практику Європейського суду з прав людини щодо критеріїв неупередженості та незалежності суду при розгляді справи та з метою забезпечення довіри громадян до суду і уникнення будь-яких сумнівів в об’єктивності суду суддя Тиха І.М. заявила про самовідвід, який колегія підтримала”.

Справу передали на новий автоматизований розподіл. Про день і час наступного судового засідання повідомлять додатково.


Схожі публікації

2 коментарі

  1. прес-служба ТАС

    По-перше, в рамках судової реформи, від 9 жовтня 2018 р. в Тернопільській області створено Тернопільський апеляційний суд, оскільки Апеляційний суд Тернопільської області зупинив свою роботу 2 жовтня ц.р. https://tea.court.gov.ua/sud4817/pres-centr/news/572419/
    Стосовно даного засідання, некоректно і неприйнятно повністю проігнорувати позицію колегії суддів https://tea.court.gov.ua/sud4817/pres-centr/news/604564/.

    Відповісти

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *