Тернопілля готове до туристичного сезону

Тернопілля готове до туристичного сезону

Мандрівників чекають у старовинних замках,  на екстремальних сплавах та мальовничих куточках області

На календарі – літо. І хоч погода поки що не тішить нас теплом, жителі Тернопільщини у передчутті сезону відпусток та цікавих подорожей. Однак туристичний сезон 2020 року буде кардинально іншим, аніж у попередні роки. В умовах пандемії коронавірусу основним видом туризму стане внутрішній – подорожуючі відкриватимуть для себе рідний край.

Днями у Тернопільському прес-клубі відбулася конференція, присвячена початку туристичного сезону в умовах послабленого карантину  в нашій області. Представники туристичної сфери обговорили особливості роботи, цікаві пропозиції для туристів та перспективи розвитку галузі у цій ситуації.

  • Пандемія внесла свої корективи в туристичні сезони, проте робота відновлюється, – зазначає Ростислав Яцків, начальник управління туризму облдержадміністрації. – Ми робимо все, аби спростити роботу представникам туристичної інфраструктури. Активно почали працювати музеї, також готові до роботи представники туристичного бізнесу. З 22 травня дозволили роботу готелів. Очікуємо, що з 10 червня почнуть працювати бази відпочинку. У Тернопільській області найбільша кількість пам’яток. Попри умови карантину, можна вільно пересуватися ними та зберігати дистанцію.

З 12 травня на Тернопільщині відкрили для відвідування замки. Хоч поки діє обмеження на величину груп – не більше 8 людей, враховуючи екскурсовода. До прикладу, Збаразький замок вже відвідали 300 осіб.

  • Плануємо відкрити на початку червня виставку художника Євгена Удіна на козацьку тематику, а саме 4 червня о 11:00 відбулася зустріч з представниками туристичних фірм у Збаразькому замку, – розповідає Ольга Станкевич, начальниця відділу обслуговування туристів та масово-освітньої роботи Національного заповідника «Замки Тернопілля». – На період карантину спілкування з потенційним туристом відбувалося в режимі онлайн. Плюсом є те, що вдалось збільшити кількість підписників на офіційному сайті Національного заповідника «Замки Тернопілля», створити багато рубрик про туризм та фонди, оскільки організація заповідника поєднує в собі усі напрямки роботи. Тому усі експонати та цікаві виставки можна знайти у цих рубриках. Відомо, що в травні святкували День Збаража, проте також онлайн. Інтернет дав змогу брати участь у різних програмах та навчанні, був створений канал на YouTube.

Віктор Кучер, керівник турбюро «Заліщики», засновник проекту «Кучеряві сплави» запрошує відвідати Заліщики та Дністровський каньйон

  • Під час карантину ми знімали відеоролики про наш мальовничий край, які набирають чималу кількість переглядів в Інтернеті, та підвищували зацікавлення до нашого краю, – каже Віктор Кучер. – Ми пропонуємо багатоденні тури, сплав на каяках, катамаранах, байдарках, з прокатом спорядження. Якщо ж погана погода, є готельні комплекси з красивою територією, де можна відпочити. Також ми хочемо проводити комбіновані тури, показувати туристам, як вирощують овочі на Заліщанщині, а ще організовуємо цікаві екскурсії із сплавами та відвідуванням печер.

Ще одним цікавим туристичним містом області є Теребовля. Сьогодні тут активно готуються до старту туристичного сезону.

Степан Зелінський, директор Теребовлянського туристично-інформаційного центру, зазначає, що за період карантину разом з командою часу дарма не гаяли, а, навпаки, провели його з користю для туристів. Проводили онлайн-екскурсії, , зайнялися активніше розробкою сторінок в соцмережах. На жаль, у місті ще немає де заночувати, бо відсутні готелі, зате можна взяти на прокат велосипеди і помандрувати далі, розробили карту веломаршрутів.

  • Ми оновили наш туристично-інформаційний центр. Зараз тривають ремонтні роботи на ратуші в Теребовлі, – розповідає Степан Зелінський. – Буде оглядовий майданчик з гарним краєвидом. Вежа буде унікальна і дуже цікава. Також триває ремонт музею-майстерні. Буде паркування для туристичних автобусів. Оновлення обов’язково сподобаються і теребовлянцям, і гостям міста.

Отож, Тернопілля з нетерпінням чекає туристів і готове їх вражати своїми архітектурними і природними скарбами.

Яна КРАВЕЦЬ.

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares