Тернопільщина, Хмельниччина та Буковина спільно відзначили День Соборності Україні (фото)

Тернопільщина, Хмельниччина та Буковина спільно відзначили День Соборності Україні (фото)

Щороку, 22 січня, Україна відзначає День Соборності.  Акт Злуки став історичним об’єднанням українських земель в одній державі. Він увінчав соборницькі прагнення жителів обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини – щонайменше з середини XIX століття. Це – основоположна віха українського державотворення. Сьогодні, у час коли Україна веде боротьбу за свою незалежність, ми знову демонструємо нероздільність народу. Доленосні події 1918-1919 років добре навчили нас, наскільки важливо об’єднатися та згуртуватися заради спільної мети.

Доброю традицією є відзначати цей день символічним єднанням делегацій. Цьогоріч гостей приймала Буковина. Тут зустрілися очільники Тернопільської, Хмельницької та Чернівецької областей. Під державними прапорами, зі стягами УНР та ЗУНР гості прибули до Хотинської фортеці, щоб засвідчити єдність та незламність української нації. Почесними гостями свята стали представники Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України на чолі з Віце-прем’єр-міністром Іриною Верещук. Вони обмінялися хлібом-сіллю та на знак шани поклали квіти до пам’ятника великому полководцю та звитяжцю Гетьману Петру Конашевичу – Сагайдачному. Після цього урочистою ходою рушили до Хотинської фортеці. Розпочали свято з Гімну України.

«Понад сто років тому возз’єднались століттями відірвані одна від одної частини єдиної України. Цей Акт став виявом прагнення українців до єднання, бажання спільно будувати соборну, незалежну країну. Сьогодні нас намагаються позбавити цього права. Через жорстоку війну, яку розпочав проти нашого народу ворог, багато міст, на жаль, відірвані від України. І хоч, поки що, нас розділяють блок-пости та артилерія, ми залишаємося єдиними. На полі бою, чи у підпіллі, у гарячих точках, чи у тилу – всі ведемо боротьбу, щоб знову бути разом», – сказав начальник Тернопільської ОВА Володимир Труш.

До відзначення Дня Соборності долучилася захисниця Азовсталі Катерина Поліщук “Пташка”. Для підтримки українського духу, вона виконала гімн ОУН. В продовження заходу, гарного настрою всім присутнім додав виступ Буковинського заслуженого академічного ансамблю пісні і танцю імені А.Кушніренка.

Об’єднання областей продемонструвало, що українці – вільний народ, який пам’ятає і шанує свою історію, береже традиції й плекає майбутнє.

Додамо, що День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акта возз’єднання УНР та ЗУНР.

Йому передувало підписання (22 січня 1918 р.) Четвертого універсалу Центральної Ради, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. Західноукраїнську Народну Республіку було проголошено в листопаді 1918 року. Процес об’єднання України завершився 22 січня 1919 року.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *