Тернопільщина: історії, які надихають, від програми «Єднання заради дії»

Тернопільщина: історії, які надихають, від програми «Єднання заради дії»

У Тернопільській громаді реалізовується програма “Єднання заради дії”. Вона допомагає внутрішньо переміщеним особам України (ВПО) навчитися цінним навичкам розв’язання конфліктів та адвокації, щоб зменшити свою вразливість до експлуатації та збільшити згуртованість громади.

Програма об’єднує ВПО, членів приймаючої громади, представників уряду та медіа та об’єднує їх ресурсами для сприяння розв’язанню конфліктів на місцевому рівні, стабілізації та інтеграції.

Про попередні результати Програми можна дізнатися, ознайомившись з історіями учасниць тематичних заходів, що відбуватися в Тернополі, і якими Програма поділилася на своїй сторінці у Facebook Світлана та Олена, з Харкова, але життя змусило їх шукати прихисток на Тернопільщині.

Жінки познайомилися на тренінгу «Стійкість під час війни» в межах програми «Єднання заради дії», після якого об’єднали свої зусилля та разом організували групи самопідтримки. Жінки за покликом душі після переїзду не могли просто сидіти на місці. Олена – психологиня, Світлана – ні, але після отримання цінних навичок з подолання стресу та зміни траєкторії життя з «переживань» та «страху» на планування майбутнього в нових реаліях, почали разом допомагати іншим.

«Ідея проведення груп самопідтримки виникла раптово. Я сама є ВПО, зараз мене оточують багато людей ВПО. Спочатку допомагала собі вийти з депресивного стану. Отримавши знання на тренінгах програми «Єднання заради дії», зрозуміла що можу допомагати іншим. Групи самопідтримки проводили разом з Оленою. Провели 6 зустрічей серед ВПО Луганської області. Потім три зустрічі серед жінок ВПО», – розповіла Світлана Голубцова. «Я хочу бути корисною для себе і для людей, особливо під час війни. Це – моя самореалізація і мій вклад в Перемогу України. Мене надихає, коли люди вдячні мені за мою роботу. Це надає мені сил і наснаги. Я планую продовжувати вести групи самопідтримки, навіть безкоштовно, якщо це потрібно», – зазначила Олена Кузьменко.

Але на цьому Олена та Світлана не зупиняються – продовжують діяти. Для прикладу, Світлана, знайшла однодумців та планує активності для дітей. А Олена, планує проводити арт терапію для дітей та дорослих з натурального шоколаду та оригамі.

Наразі серія тренінгів «Стійкість під час війни» від Програми «Єднання заради дії» відбувалася в перших семи громадах України для ВПО, віком 30+. Тепер програма розширила географію тренінгів. «

Єднання заради дії» продовжує працювати в Тернопільській громаді і її можливості будуть актуальними для багатьох, тож слідкуйте за анонсами Програми у соціальних мережах https://www.facebook.com/yednanniazaradydii/ Текст підготовлено з використанням матеріалу https://www.facebook.com/yednanniazaradydii/

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *