Тернополян попереджають про небезпечне румунське морозиво

Тернополян попереджають про небезпечне румунське морозиво

Від Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів надійшло інформаційне повідомлення швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF): від 19 липня  2021 року № 2021.3830 щодо виявлення несанкціонованої речовини етиленоксид в добавці-стабілізаторі, яка використовувалась у морозиві, експортованому з Румунії (відправник: SC Macromex SRL, Campia-Turzii) до України (отримувач: ТОВ «Метро Кеш Енд Кері Україна», пр. Петра Григоренка,43, м. Київ, 02140).

Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області попереджає операторів ринку про необхідність вилучення даного продукту з обігу!

У випадку виявлення даного товару покупцями,  просимо негайно повідомити до Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області (м. Тернопіль, вул. Микулинецька, 20, тел.: (0352) 52-10-10).

Довідка

Оксира́н (етиле́нокси́́д) – насичена гетероциклічна сполука з хімічною формулою C2H4O. Це – найпростіший циклічний етер. За звичайних умов перебуває у газоподібному стані. Температура кипіння становить 10,7 °C. Добре розчинний у спиртах, ефірі, хлороформі, чотирихлористому вуглеці, ацетоні та інших розчинниках.

Токсична речовина. Звичайні симптоми системного отруєння оксираном – головний біль, задишка, нудота і блювання. Поріг сприйняття людиною запаху оксирану – 1,26 мг/л. Гранично допустима концентрація оксирану в повітрі прийнята рівною 1 мг/л[7].

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares