У Тернополі дітей без щеплень від кору не пустять у школи та садки

У Тернополі дітей без щеплень від кору не пустять у школи та садки

Міські чиновники нагадують: до початку навчального року залишилося декілька тижнів, тож батьки учнів і дошкільнят ще мають можливість відвідати з дитиною сімейного лікаря та перевірити наявність обов’язкових щеплень.

Зокрема, варто поцікавитися, чи здійснювали вакцинацію від кору. Як повідомили у міській раді, дошкільнята та учні, які не мають таких щеплень, не зможуть відвідувати навчальні заклади Тернополя

За даними міського відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення, станом на 6 серпня у місті зареєстровано всього один випадок захворювання на кір. У порівнянні з травнем цього року, коли цей показник становив 135 випадків, ситуація помітно покращилася.

Проте, як пояснюють тернопільські медики, це характерно для літнього періоду, а вже з початком навчального року захворюваність на кір може знову зрости.

– Щороку у вересні, коли діти йдуть до школи, кількість хворих на кір збільшується, тому важливо захистити себе і зробити дитині щеплення ще до початку навчального року, – зазначає заступник директора Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні Володимир Кучма. – Адже, відповідно до вимоги Міністерства охорони здоров’я України та рішення комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Тернопільській міській раді, діти, які не мають щеплень проти кору, з 1 вересня не зможуть відвідувати дитячі садки та школи. Учні, що мають протипоказання до вакцинації КПК, будуть оформлені на індивідуальну форму навчання.

Також у міській раді зазначили, що вакцинування від кору та інформація про отримання таких щеплень, зазначена у медичній довідці 086/о, є обов’язковими і для абітурієнтів при вступі у тернопільські виші або в установи професійної освіти. У разі відсутності цих даних абітурієнти не будуть зараховані до вищих навчальних закладів.

Медики відзначають, що вакцина – це єдиний надійний спосіб захиститися від такої небезпечної хвороби, як кір. Тернопільські комунальні амбулаторії, які надають первинну допомогу, забезпечені вакциною КПК виробництва Бельгії та США.

Діти до 18 років можуть безкоштовно отримати щеплення згідно з лікувальним календарем і надолужити пропущені в поліклінічних відділеннях міської дитячої комунальної лікарні за адресами: вул. Федьковича, 16; бульв. Д. Галицького, 28У вул. Миру, 11; вул. Київська, 12; просп. Злуки, 57; вул. Морозенка, 7; вул. Золотогірська 12 та Микулинецька, 116.

Окрім того, безоплатно щепитися від кору можуть також і дорослі тернополяни будь-якого віку. Зробити це можна  в амбулаторіях КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги», попередньо звернувшись до сімейного лікаря.

До слова, у Тернополі з 2017 року щеплення від кору отримали близько 12 тисяч дітей.

 

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *