У Збаразькому замку на Тернопільщині відзначили людей року

У Збаразькому замку на Тернопільщині відзначили людей року

Минулої неділі старовинний Збаразький замок зустрів гостей. Тут вітали лауреатів обласного конкурсу «Людина року-2022». 

Цьогорічне дійство було пронизане особливо щемливою атмосферою. Адже серед лауреатів  – новітні українські Герої, військові Збройних сил України, волонтери, медики, капелан. Люди, які поклали на вівтар захисту Батьківщини свій героїзм,  здоров’я, жертовність.      

Розпочалося святкове дійство з молитви – за Батьківщину, за рідне Тернопілля, за людей, які творять його історію. За нашу Перемогу, за такий бажаний мир в Україні. Благословили присутніх митрофорний протоієрей УГКЦ отець-доктор Андрій-Іван Говера та настоятель Свято-Троїцького духовного центру у Тернополі Православної церкви України отець Миколай Зінкевич з братією.

Щиро привітав лауреатів, усіх присутніх голова журі конкурсу  голова правління «Тернопільгаз», лауреат конкурсу «Людина року 2003» Олег Караванський:

«Це не просто урочисте зібрання. Це ще один крок до нашої Перемоги, ще одна сторінка, яку ми сьогодні вже 22-й раз впишемо  усі разом і кожен зокрема в своєрідний літопис історії рідної Тернопільщини та України. І хоч затьмарює радість свята війна — жорстока, нелюдська війна, яка перекреслила мрії багатьох українців, віримо у нашу Перемогу, у сильну, незалежну і квітучу Україну. Дякую кожному з лауреатів, що своєю жертовністю, усім своїм життям наближаєте цей день. Кожен із вас вартує особливих слів, бо кожен з вас – особистість», – зауважив Олег Іванович. 

Відповідно до рішення конкурсної комісії лауреатами «Людина року-2022» стали:

Отець Євген ФЛИСТА, священник УГКЦ, штатний бригадний військовий капелан 105-ї окремої Територіальної бригади Тернопільщини. «Отець Євген постійно їздить на фронт, будує церкву не лише кам’яну, а й духовну», – зазначив отець-доктор Андрій-Іван Говера.

Василь ВИСЛОЦЬКИЙ, директор приватного с/г підприємства з переробки зернових культур “Ягільниця-В”, заслужений працівник сільського господарства України, депутат Тернопільської обласної ради, меценат, волонтер, який активно допомагає фронту.

Ігор ГАВУРА, завідувач отоларингологічним відділенням КНП “Тернопільська обласна клінічна лікарні.

Микола ДЕМЧУК, учасник російсько-української війни у 2015 та 2022 роках, житель с. Краснолуки Лановецької громади. Мужній, відважний воїн, справжній патріот України. Воював на передовій. Микола  дивом вижив після одного з жорстоких боїв з російськими окупантами. Свист ракет, снарядів… А далі – тиша. Миколу повністю засипало грунтом. Воїни, які вціліли після обстрілу, не помітили присипаного побратима і, забравши поранених, відійшли. Від холоду Микола прийшов до тями і почав видряпуватися з-під завалу.… Живий, але втратив руку. Микола, як ніхто, вірить у перемогу України.

Арсен ДМИТРИК, майор, командир  окремого загону спеціального призначення Національної гвардії України “Азов”, учасник Революції Гідності, російсько-української війни, кавалер ордена “За заслуги” 2 та 3 ступенів. Був одним із оборонців Маріуполя. 21 вересня 2022 року звільнений з російського полону. 

Михайло  ДІАНОВ, від  2015 року є учасником російсько-української війни. Старший сержант 36 окремої бригади морської піхоти ЗСУ, оборонець Маріуполя,  кавалер ордена “За заслуги” 1 і 2 ступеня, почесний громадянин Тернополя.   

Віталій  МАЛЬОВАНИЙ, завідувач хірургічно-торакальним відділенням КНП “Тернопільська обласна клінічна лікарня”, кандидат медичних наук, доцент кафедри хірургії з урологією Тернопільського  медичного університету.

Наталія  МАРІНКІНА, мати п’ятьох синів. Троє з них нині в лавах ЗСУ боронять Україну, двоє разом з мамою волонтерять. 

Андрій  НАДКЕВИЧ, лікар-реабілітолог Микулинецької обласної фізіотерапевтичної лікарні реабілітації, кандидат медичних наук, академік Академії соціального управління, волонтер, громадський діяч. 

Катерина  ПОЛІЩУК, наша “Пташка”, парамедикиня, захисниця “Азовсталі”, кавалер ордена “За заслуги” ІІІ ступеня, почесна громадянка Тернополя. Отримуючи нагороду, нескорена «Пташка» побажала усім Перемоги. І всім докласти максимум зусиль для цього. Адже змінити країну може кожен, незалежно від професії.

Христина  ФЕЦІЦА, волонтерка з 2014 року, одна з перших володарок президентської відзнаки “Золоте серце”. Вже дев’ять років Христина допомагає бійцям на сході. Не зупинила її і страшна війна.

Леонід   ШКРОБОТ, генеральний директор комунального некомерційного підприємства “Тернопільський обласний клінічний онкологічний диспансер”, доктор медичних наук, професор кафедри онкології, променевої діагностики і терапії Тернопільського  медичного університету. 

Цього дня було вручено нагороди «Людина року-2021» і двом номінантам, які з поважних причин не отримали їх торік. Це: 

Ігор КРОЧАК, журналіст, військовий історик, архівіст, громадський діяч, учасник російсько-української війни. Галина ШОТ, заступниця голови Тернопільського міського об’єднання “Просвіта”, викладачка Тернопільського фахового коледжу ТНТУ, відмінниця освіти України.  

P.S. Конкурс «Людина року» заснований у 2001 році спортивно-мистецьким та духовним центром “Моя Україна” та редакцією громадсько-політичної газети “Вільне життя”.  З часу його проведення номінантами стало 264 жителі Тернопільщини, які представляли керівництво різних рівнів, освіту, культуру і науку, літературу і мистецтво, журналістику і духовенство, аграрний сектор і медицину, волонтерство і підприємництво.

З 2013 року  комісію очолює голова правління  “Тернопільгаз”, повний кавалер ордена „За заслуги”, лауреат конкурсу „Людина року-2003” Олег Караванський. Він не просто підтримує проведення конкурсу, а й вкладає в нього, як мовиться, серце і душу. 

А старт цьому конкурсу дав тодішній керівник спортивно-мистецького та духовного центру «Моя Україна», заслужений тренер України, легенда греко-римської боротьби, людина, яка виплекала не одну плеяду відомих спортсменів – переможців нашої країни і світу, – Володимир Пилипович Пласконіс, який, на жаль, зараз хворіє. 

Неповторно зворушливу, щиру атмосферу свята творили працівники  «Тернопільгазу» своїми пісенними дарунками. Зокрема неодноразові переможці фестивалю «Блакитний вогник», учасники міжнародних та всеукраїнських музичних конкурсів Адріана Додик-Гарматюк, Тетяна та Іван Нагачевські. А також його чудова ведуча Неля Саржевська. Тепла святу додала і присутність рідних, які завітали у замок привітати дорогих серцю людей. 

Фото Ярослава СТАРЕПРАВО.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *