Українського адвоката позбавлено можливості представляти інтереси заявників в Європейському суді з прав людини

Українського адвоката позбавлено можливості представляти інтереси заявників в Європейському суді з прав людини

Із прес-релізу Секретаріату Європейський Суд з прав людини. Європейський суд з прав людини (далі – Суд) прийняв рішення, відповідно до §4(b) Правила 36 Регламенту Суду, позбавити адвоката Наталію Євгенівну Целовальніченко можливості представляти інтереси заявників чи надавати їм юридичну допомогу у справах, які подані або будуть подані до Суду.

З метою уникнення завдання шкоди заявникам, інтереси яких в Суді представляє Наталія Целовальніченко, було вирішено попередити заявників, справи яких знаходяться на розгляді Суду, про прийняте рішення.

Заявники, з якими існує поштовий зв’язок, отримають листа за їхньою останньою відомою адресою. Засобам масової інформації пропонується повідомити про це рішення громадськість з метою доведення його до відома заявників, які мешкають на території, що не обслуговується «Укрпоштою», як і будь-кого, хто має намір подати заяву до Суду з прав людини.

Суд прийняв рішення заборонити Наталії Целовальніченко представляти інтереси заявників у зв’язку з наданням нею неправдивої інформації та зловживанням правом на звернення до Суду. Зокрема, при поданні деяких заяв до Суду, Наталія Целовальніченко надала документи, які містять очевидні ознаки фальсифікації, тоді як у кількох інших випадках вона подала заяви від імені померлих осіб, не повідомивши Суд про факт їхньої смерті.

Заявники, інтереси яких представляла Наталія Целовальніченко, та чиї заяви не було або ще не було доведено до відома уряду держави-відповідача, можуть у будь-який момент призначити замість неї іншого представника. В разі, якщо вони не призначать нового представника відразу, їм буде надано таку можливість на подальших етапах розгляду справи.

Заявники, в чиїх справах Наталія Целовальніченко виступала представником, які вже доведено до відома уряду держави-відповідача і в яких участь адвоката є обов’язковою, мають призначити нового представника.

Українському уряду запропоновано проінформувати Національну асоціацію адвокатів України про прийняте рішення та про причини його прийняття.

(Коментар носить інформаційний характер).

Тетяна ВОВК, перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області, представник Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини у Тернопільській області.

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *