Володимир Труш розповів, що вдалося зробити за 100 днів на посаді голови Тернопільської ОДА

Володимир Труш розповів, що вдалося зробити за 100 днів на посаді голови Тернопільської ОДА

Боротьба з COVID-19, ліквідація наслідків повеней на півдні області, 237 кілометрів нових доріг місцевого і державного значення. Голова Тернопільської ОДА підсумував перші три місяці роботи в регіоні. 

«Завдяки злагодженим діям спалах захворювання вдалося локалізувати, спрацювати на випередження й не допустити стрімкого розповсюдження інфекції.  Тернопільська область однією з перших прийняла удар пандемії. 20 березня зафіксували перший випадок COVID-19  на Тернопільщині. Наш досвід став показовим для інших областей.  Ми уникнули перевантаження лікувальних закладів, забезпечили їх апаратами штучної вентиляції легень, яких зараз налічується 169.   Так, з початку епідемії на боротьбу з коронавірусом в області виділили 15050, 0 тис. гривень. Сформували 70 мобільних бригад для забору матеріалів від пацієнтів з підозрою на коронавірусну хворобу. Створили 75 спеціалізованих підрозділів екстреної медичної допомоги. За ці кошти придбали засоби індивідуального захисту, медикаменти, медичне обладнання, ПЛР-тести. Для госпіталізації пацієнтів з коронавірусною хворобою ми  підготували майже вісім сотень ліжок», – зазначив Володимир Труш.

На Тернопільщині найвищий в Західному регіоні показник одужалих від COVID-19. У Тернопільській області видужало  всього – 1160 осіб – 60,1% (в Україні – 43,4%). В Чернівецькій області питома вага одужаних – 39,5%, Івано-Франківській – 45%, Рівненській – 48%, Львівській – 14,3%, Волинській – 29,5%.

На базі «Тернопільського регіонального фтизіопульмонологічного медичного центру» ми відкрили  інфекційне відділення, де сьогодні отримують допомогу пацієнти із складними формами коронавірусного захворювання.
Свої потужності розширив і «Тернопільський обласний лабораторний центр». У надзвичайно короткі терміни в установі вдалося облаштувати  додатковий корпус та розпочати дослідження із застосуванням нових методик. Завдяки ефективним показникам та широкому спектру послуг невдовзі лабораторія отримає статус міжрегіональної.

«Ми одні з перших в Україні розпочали тестування на COVID-19 методом ПЛР на власній базі ДУ «Тернопільський ОЛЦ МОЗ України» завдяки придбаній тест-системі за кошти місцевих бюджетів. Завдяки належно організованій роботі вдалося попередити накопичення матеріалу та уникнути затримки у видачі результатів. Крім того, при появі тест-системи на ринку, одні з перших розпочали тестування груп ризику методом ІФА», – каже голова ОДА.

Цьогоріч на Тернопільщині запланували оновити рекордну кількість доріг.

“Плануємо відремонтувати понад 162 км доріг державного значення. Загалом 237 км доріг. З них 162 км державного значення, 75 км місцевого значення та комунальної форми власності). Це найвищий показник за останніх 10 років, – зазначив очільник області. – Наймасштабніші роботи ведуться на відрізку дороги М-19 – до кордону з Чернівецькою областю. З державного бюджету на будівництво і ремонт  місцевих та комунальних доріг в Тернопільській області спрямовано 472,5 млн грн, що дозволить оновити 74,7 км”.


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares