Як ОСЦПВ допоможе вирішити конфліктну ситуацію на дорозі?

Як ОСЦПВ допоможе вирішити конфліктну ситуацію на дорозі?

Настав 2023 рік, а це означає, що у Верховній Раді готуються затвердити нові законопроекти. Для автомобілістів усі норми і правила, що діють на грудень 2022 року, залишаються в силі, проте вже зараз варто задуматися про оновлення поліса ОСЦПВ, якщо термін його дії добігає кінця. Тим більше, що обов’язкова страховка для авто може суттєво зрости в ціні, про що заявили провідні страхові компанії України.

Яку вигоду отримує власник автоцивілки?

Навіть якщо опустити момент обов’язковості наявності страховки, автоцивілка надає незаперечні переваги всім учасникам дорожньо-транспортного руху. По-перше, згідно з умовами чинного поліса, постраждалий у ДТП гарантовано отримує компенсацію матеріальних збитків від страхової компанії винуватця аварії. По-друге, винуватець, своєю чергою, знімає з себе фінансові зобов’язання щодо виплати суми збитків, оскільки натомість це робить страховик.

Обов’язкові умови отримання компенсації:

  • Оцінка втрат. Експерт страхової компанії, з якою у винуватця ДТП укладено договір, оцінює вартість матеріальних збитків. Також у законі «Про ОСАЦВ» передбачені виплати за заподіяння шкоди життю та здоров’ю потерпілого.
  • Ліміти виплат. Щоб отримати законні виплати, жертва аварії зобов’язана написати заяву та зібрати повний пакет документів, у тому числі копії паспорта, ідентифікаційного коду, посвідчення водія, техпаспорту та ін.

На сьогодні ліміти виплат обмежено 160 тис. грн та 320 тис. грн за шкоду майну та здоров’ю потерпілого відповідно.

Чи можливо збільшити ліміт, не чекаючи змін на законодавчому рівні? Якщо сума збитків значно перевищує ліміт, різницю доведеться компенсувати винуватцю із власної кишені. Щоб не зазнати небажаних витрат, рекомендуємо подумати про придбання добровільної автоцивілки, яка передбачає збільшення ліміту до 750 тис. грн.

Важливо! Ушкодження автомобіля винуватця аварії внаслідок зіткнення, викрадення транспортного засобу та його псування внаслідок стихійного лиха не є предметом договору ОСЦПВ, отже, страхова компанія не компенсуватиме цих збитків.

Де вигідно купити ОСЦПВ?

Оформіть автоцивілку не виходячи з дому. Найкращі пропозиції щодо ОСЦПВ зібрані на сайті polis.ua. Жодних комісій та додаткових витрат – вкажіть тип транспортного засобу, обсяг двигуна та адресу реєстрації власника, та отримайте доступ до десятків вигідних пропозицій від найкращих страховиків України. Тут можна оформити страховку зі знижкою до 50%, а також отримати кешбек та бонуси, які можна витратити на придбання інших страхових продуктів.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *