Які зміни внесе серпень в життя українців і коли загадувати бажання

Які зміни внесе серпень в життя українців і коли загадувати бажання


Українців щомісяця очікують зміни: в законодавстві, соціальній сфері, ситуації з коронавірусом… І серпень не став винятком.     

Так, наприклад, почне діяти електронний паспорт. Він прирівнюватиметься до звичайного. А почнеться його дія з 23 серпня.

Е-паспорт можна пред’явити: під час подорожей залізницею або літаком, але тільки в Україні; під час медичного обслуговування; банківських операцій; для отримання адміністративних, готельних, телекомунікаційних, бібліотечних послуг, пошти; під час придбання товарів у магазині; для підтвердження особи на запит поліції та правоохоронних органів. Хочеться сподіватися, що проблем із е-паспортом не виникатиме.

До речі, Україна першою в світі прирівняла цифровий паспорт до паперового на рівні закону.

Також в останньому місяці літа підвищаться пенсії для людей з інвалідністю внаслідок аварії на ЧАЕС. Виплати зростуть на 80-200%. Зокрема: для людей із I групою інвалідності – з 2780 до 6000 грн; для людей із II групою інвалідності – з 2317,5 до 4800 грн; для людей із III групою інвалідності – з 2039,4 до 3700 грн; для дітей із інвалідністю – з 1854 до 3700 грн.

Крім того, вони отримають доплати за липень.

Чимало розмов та чуток було довкола вартості електроенергії. Але поки що платитимемо за світло 1,68 гривні. Кабмін продовжив дію чинного тарифу мінімум до 31 серпня.

А ось кубометр газу для населення коштуватиме від 7,99 до 16,99 гривні – залежно від регіону. Скажімо, серпневі тарифи на газ для споживачів Тернопільщини складатиме: від ДП «Газпостач» ПАТ «Тернопільміськгаз» і ТОВ «Тернопільоблгаз» – 8,99 гривні.

Стосовно ринку житла. Фахівці констатують, що зараз є певні підстави для зростання вартості оренди. Але є і низка чинників, які зупиняють зростання.

За словами президента Асоціації фахівців з нерухомості (ріелторів) України, з другої декади серпня вартість оренди житла зазвичай зростає, адже розпочинається навчання у вишах, люди повертаються в міста після відпусток, завершуються сезонні роботи. «Ринок очікує, якщо не введуть черговий локдаун і не буде обмежень стосовно роботи та навчання, ціна оренди восени може зрости на 5-10 відсотків», – прогнозує фахівець. З іншого боку, чутки про ймовірний локдаун та нову хвилю епідемії стримують подорожчання оренди.

І щодо Covid-19. Карантин в Україні поки що встановлено до 31 серпня. Але в уряді вже готують суспільство до того, що після цієї дати, а, може, й раніше, карантин буде посилюватися. За прогнозами, Україні не уникнути нової хвилі епідемії через поширення штаму «Дельта». Як очікується, зростання захворюваності почнеться з середини серпня. 

Так, з початку серпня МОЗ повертає обов’язкове ПЛР-тестування та ізоляцію для невакцинованих українців, а також іноземців, які в’їжджають у нашу країну, повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

А ще у серпні в Україні починає діяти літньо-осіння заборона на вилов раків. Дати початку і закінчення обмежень для кожної області різні. Якщо під час «мораторію» зловлять «на гарячому», за кожного виловленого рака доведеться заплатити штраф у розмірі 25,5 грн, застерігає «Главком».

Наступне не має відношення до економіки чи політики. Але… оскільки наші бажання мають властивість збуватися, то варто щось загадати. Уже найближчими днями.   

Загадувати бажання на зірки, що падають, найліпше ночами з 11 до 13 серпня. У цей час очікується максимально інтенсивний метеорний потік Персеїди. За прогнозами, цьогоріч зорепад буде особливо сильним і помітним. Зокрема, у ніч на 12 серпня можна буде побачити до ста метеорів на годину…

Ольга ЧОРНА. 

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares