З 6 лютого у райцентрах розпочнуть обмін на LED-лампи

З 6 лютого у райцентрах розпочнуть обмін на LED-лампи

Програма ЄС по заміні ламп розжарювання на LED-лампи поступово охоплює нові міста України. Стало відомо, що вже з понеділка 6 лютого жителі районних центрів зможуть взяти участь в обміні.

Про це повідомляється на сайті «Укрпошти».

«Наступного тижня ще 6 млн лампочок будуть доступні в містах районного значення. До кінця лютого, завдяки пересувним відділенням Укрпошти, лампи мають надійти й до найменших сіл по всій країні, щоб освітлювати домівку кожного українця. Таким чином, на першому етапі громадяни України вже в найближчі місяць-півтора зможуть обміняти до 20 млн ламп», – сказано у повідомлені.

Всього за тиждень з початку всеукраїнської програми, метою якої є зменшення навантаження на енергосистему через заміну ламп розжарювання на енергоощадні LED-лампи, українці вже обміняли перший мільйон ламп. Саме стільки нових енергоощадних ламп було видано у відділеннях Укрпошти з 31 січня по 3 лютого.

  • Кияни за тиждень обміняли понад 162 тис ламп,
  • харків’яни – понад 80 тис,
  • дніпряни – 88 тис,
  • львів’яни – 69 тис.

«Статистика, яку ми бачимо, – це переважно люди, які прийшли до відділень Укрпошти без попередньої реєстрації. Звичайно, за тиждень бажаючих обміняти лампи зголосилося більше: ті, хто зареєструвався в Дії, тільки з середи почали отримувати підтвердження на обмін, дехто вже встиг прийти у відділення, а дехто отримає лампи на наступному тижні. До речі, районним центрам приготуватися: з наступного тижня обміняти лампи можна буде у відділеннях Укрпошти в усіх містах, а не лише в обласних центрах,» – прокоментував генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський.

Нагадаємо, що з 30 січня українці мають можливість за допомогою застосунку «Дія» подати заявку на обмін старих лампочок розжарювання на енергоощадні LED-лампи.

Ця програма фінансується Європейським Союзом. Брюссель погодився закупити близько 30 мільйонів світлодіодних лампочок. При цьому в Україні планують замінити близько 50 мільйонів ламп.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *