За стандартами НАТО: в Україні з’являться нові військові звання

За стандартами НАТО: в Україні з’являться нові військові звання

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №2247 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо військових звань.

Документ передбачає, що у вищому армійському офіцерському складі тепер буде бригадний генерал, генерал-майор, генерал-лейтенант, генерал (на сьогодні у ЗСУ існують звання генерал-майор, генерал-лейтенант, генерал-полковник, генерал армії України).

У вищому корабельному офіцерському складі тепер буде коммодор, контр-адмірал, віце-адмірал, адмірал (нині є звання контр-адмірал, віце-адмірал, адмірал).

Відповідно до закону, до військових звань осіб офіцерського складу юридичної та медичної служб ЗСУ та інших військових формувань, які мають відповідну освіту та займають відповідну штатну посаду, додаються слова “юстиції” та “медичної служби”. Про це пише Газета по-українськи.

Також передбачається внесення зміни до низки статутів, зокрема, внутрішньої служби ЗСУ, Дисциплінарного та Стройового статутів ЗСУ, гарнізонної та вартової служб ЗСУ, а також до закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” стосовно встановлення нових назв військових звань вищого офіцерського складу відповідно до військових звань, прийнятих у провідних країнах – членах НАТО.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares