1 грудня в Тернополі можна буде безкоштовно пройти тестування на ВІЛ-інфекцію

1 грудня в Тернополі можна буде безкоштовно пройти тестування на ВІЛ-інфекцію

1 грудня з 11.00 до 13.00 у Тернополі на вул. Гетьмана Сагайдачного, біля пам’ятника Іванові Франку, під гаслом  «Покінчити з нерівністю. Ліквідувати СНІД», відбудеться просвітницька акція, приурочена до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом.

Акцію проводять: ДУ «Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» та КНП «Тернопільський обласний медичний центр соціально – небезпечних захворювань» ТОР. 
На заході будуть безкоштовні консультації лікарів, а також проводитимуть кспрес- діагностику на ВІЛ-інфекцію, вірусні гепатити В і С.

Епідемічна ситуація з ВІЛ/СНІДу  в Тернопільській області залишається складною, зазначають організатори. На фоні пандемії коронавірусної інфекції зменшилась кількість обстежень на ВІЛ-інфекцію, але збільшилась кількість виявлених хворих, яким встановлений діагноз СНІД. Майже на 59%  збільшилась  кількість вперше виявлених хворих в термінальній стадії ВІЛ-інфекції. 
Збільшилась кількість ВІЛ-інфікованих у віковій групі 50 років і старше. Серед ВІЛ-інфікованих частіше виявляють хворобу в чоловіків і жителів Тернополя та Тернопільського району.

“Закликаємо вcіх активізувати свою громадянську позицію і пройти тестування на ВІЛ – інфекцію!  Процедура є абсолютно безкоштовною. Своєчасна діагностика та лікування дають шанс на життя”, – повідомляють у ДУ “Тернопільський ОЦКПХ МОЗ України”.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares