Чи можна українцям перетнути кордон із закордонним паспортом у Дії

Чи можна українцям перетнути кордон із закордонним паспортом у Дії

Під час воєнного стану громадяни України для виїзду за кордон можуть скористатися як закордонним, так і внутрішнім паспортами. А як щодо цифрового зразка закордонного паспорта?
У Державній прикордонній службі України пояснили, з якими документами дозволено покидати територію України під час війни. А також розповіли, у якому випадку перетин кордону може бути дозволений при наявності закордонного паспорта у додатку Дія.
Коли прикордонники можуть прийняти закордонний паспорт у Дії

Як зазначили у ДПСУ, українці можуть перетнути кордон із закордонним паспортом у Дії лише в одному випадку – коли громадянин України прибув в український пункт пропуску без фізичного закордонного паспорта, а натомість має згенерований документ у застосунку, тоді в’їзд на територію України може бути дозволений в персональному порядку.

Також прикордонники можуть дозволи в’їзд за наявності свідоцтва про народження.

В усіх інших випадках закордонний паспорт у Дії не дає права перетинати кордон, а також не може слугувати підтвердження особи в країнах Європи і світу.

«Поки що подорожувати з електронним паспортом за кордон ви не можете. Для цього потрібно його визнання за кордоном. Наша команда працює над тим, щоб це сталося у найближчому майбутньому», – уточнили в онлайн-сервісі державних послуг.

Які документи дозволяють виїжджати з України під час воєнного стану

Паспорт громадянина України для виїзду за кордон.

Внутрішній паспорт громадянина України -– можливо для осіб (жінок, дітей та людей з інвалідністю), які евакуйовуються із районів ведення бойових дій. Йдеться про раніше досягнуті домовленості із суміжними країнами.

Закордонний паспорт старого зразка (не біометричний), якщо він є дійсним.

Паспорт громадянина України для виїзду за кордон, строк дії якого продовжений.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *