Гаага чекає: Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт путіна

Гаага чекає: Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт путіна

Тепер диктатор має статус підозрюваного і за межами росії його мають заарештувати та передати до суду.

Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав міжнародний ордер на арешт президента країни-агресорки російської федерації володимира путіна.

Другий ордер стосується уповноваженої рф з прав дитини марії львової-бєлової. Про рішення суду повідомили BBC.

Ордери видала Палата досудового провадження у п’ятницю, 17 березня.

путіна і львову-бєлову підозрюють у скоєнні воєнного злочину незаконної депортації і переміщення дітей з окупованих районів України до російської федерації, що відбувалось щонайменше з 24 лютого 2022 року.

“Палата досудового провадження ІІ на підставі клопотань прокуратури від 22 лютого 2023 року постановила, що існують достатні підстави вважати, що кожен підозрюваний несе відповідальність за воєнний злочин незаконної депортації населення та незаконного переміщення населення з окупованих районів України до російської федерації, що завдало шкоди українським дітям”, – повідомив МКС.

Спершу судді розглядали можливість того, аби видати таємні ордери. Однак зрештою вони вирішили, що оприлюднення цих ордерів може “сприяти запобіганню подальшому вчиненню злочинів”.

За межами Росії Путіна мають заарештувати та передати до суду. Це зобов’язані зробити у 123 країнах світу, якщо він там опиниться.

Затримати диктатора можуть на території країн, які ратифікували Римський статут. Це міжнародний договір, що заснував Міжнародний кримінальний суд.

Римський статут підписали 155 держав, але ратифікували 122. Україна ще не ратифікувала. Відтак, Путіна зобов’язані затримати практично у всіх країнах Європи, в Канаді, Японії, низці держав Африки тощо.

США, Росія та Ізраїль спочатку підписали статут, але потім відкликали свої підписи. Китай не ратифікував документ.

В Україні відреагували на рішення Міжнародного кримінального суду. Так, очільник Офісу генпрокурора України Андрій Костін наголосив, що відтепер Путін має офіційний статус підозрюваного у скоєнні міжнародного злочину – незаконного примусового переміщення українських дітей.

“Це означає, що за межами росії путіна мають заарештувати та передати до суду. А світові лідери тричі думатимуть, перш ніж тиснути йому руку або сідати з ним за стіл переговорів. Світ отримав сигнал, що російський режим є злочинним і його керівництво та поплічники будуть притягнуті до відповідальності”, – цитує Костіна пресслужба Офісу.

Генпрокурор наголосив, що це історичне рішення для України та всієї системи міжнародного права, однак це лише початок довгого шляху до відновлення справедливості.

“І цей шлях ми маємо пройти спільно з усім вільним світом. Очікуємо від усіх держав, які вважають себе частиною цивілізованого світу, відповідних кроків щодо притягнення підозрюваних у вчиненні міжнародних злочинів до відповідальності. Навіть якщо це найвищі керманичі російського терористичного режиму. Особливо якщо це найвищі керманичі російського терористичного режиму”, – наголосив Костін.

В Офісі генпрокурора зазначили, що в межах кримінального провадження, розпочатого за фактом порушення законів і звичаїв війни, перевіряється інформація щодо примусової депортації з України 16 226 дітей.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *