Кабмін збільшив розмір компенсації вартості послуги «Муніципальна няня»

Кабмін збільшив розмір компенсації вартості послуги «Муніципальна няня»

З ініціативи Мінсоцполітики уряд збільшив розмір компенсації вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років ,”муніципальна няня” з 2272 грн до 6700 грн та змінив окремі умови надання послуги для забезпечення отримання підтримки саме тими, хто її найбільше потребує.

“Для допомоги новоспеченим батькам у догляді за малечею  у  2019 році в Україні було запроваджено новий вид соціальної допомоги – «муніципальна няня», грошова допомога молодим сім’ям від Уряду країни, – розповідає Ірина Ясінська, помічниця юриста сектору Тернопільське бюро правової допомоги відділу безоплатної правової допомоги. – Муніципальна няня – це фізична, юридична або особа-підприємець, яка надає послуги няні, з якою батьки  укладають  угоду або договір про догляд за дитиною до трьох років. Потрібно зауважитти, що дана допомога не поширюється на нянь, котрі  отримують оплату готівкою за домовленістю. Також компенсацію послуг няні не можуть отримувати сім’ї, які є батьками-вихователями дитячих будинків сімейного типу, та прийомні батьки, якщо вони вже отримують грошову допомогу від держави”.

Така послуга надається для підтримки батьків, опікунів дитини для забезпечення догляду за:

 1. дитиною до трьох років, яка потребує додаткового догляду;
 2. дитиною до трьох років, якщо один із батьків, опікунів є особою з інвалідністю I чи II групи;

Для того, щоб скористатися послугою муніципальна няня потрібно самостійно знайти саму няню, яка буде доглядати за вашою дитиною та укласти у письмовій формі договір. У договорі необхідно зазначити:

 • назву послуги, її обсяг із зазначенням заходів;
 • інформацію про дітей, за якими няня буде здійснювати  догляд;
 • інформацію про особу, яка здійснює догляд за дітьми;
 • умови та строк надання послуги;
 • сума винагороди за послуги;
 • періодичність оплати праці;
 • відповідальність сторін;
 • місце проживання заявника послуги;
 • місце проживання муніципальної няні (для фізичних осіб – підприємців)/місцезнаходження муніципальної няні (для юридичних осіб).

Протягом місяця після підписання договору з нянею, батькам необхідно звернутись до місцевого структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем проживання із пакетом документів:

 • паспорт (оригінал та копія з даними про прізвище, ім’я та по батькові, дату його видачі та місце реєстрації)
 • ідентифікаційний код (копія та оригінал)
 • свідоцтво про народження дитини (копія та оригінал)
 • опікуни надають рішення про встановлення опіки (копія та оригінал)
 • договір, укладений з нянею (копія та оригінал)
 • документи, які підтверджують оплату послуг няні (чеки, розрахункова квитанція, виписка з банківського рахунка тощо)
 • заява про надання компенсації послуги «муніципальна няня»
 • заява про перерахування коштів для компенсації послуги «муніципальна няня» із зазначенням рахунка в установі банку.

“Документи розглядають протягом десяти робочих днів. Після цього приймають рішення , щодо погодженняя виплати компенсації або відмовляють у виплаті. Про рішення повідомляють упродовж трьох робочих днів після його ухвалення, – додає Ірина Ясінська. – Для того щоб отримати компенсацію, батькам або опікунам щомісяця до 5 числа необхідно надавати в місцевий структурний підрозділ з питань соціального захисту населення докази оплати послуг няні(квитанції про оплату, також акт про надану послугу “муніципальна няня”). Якщо цього не зробити то компенсація за послуги «муніципальної няні» за поточний місяць не буде компенсовано. Виплати проводяться щомісяця на той рахунок, який був вказаний під час подачі документів”.

Компенсація послуги “муніципальна няня” виплачується в розмірі, який визначається з розрахунку 100 відсотків мінімальної заробітної плати у погодинному розмірі, установленої на 1 січня відповідного року, за одну годину догляду, але не більше ніж 165 годин на місяць.

Розмір компенсації послуги “муніципальна няня” не може перевищувати вартість послуги “муніципальна няня”, сплачену заявником послуги “муніципальна няня

Також потрібно проінформувати протягом одного робочого дня про розірвання договору, продовження строку його дії або про інші обставини, що можуть вплинути на надання муніципальною нянею послуги “муніципальна няня”.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *