Митрополит Епіфаній у Тернополі: «Українці мають зберегти те, за що боролися на Майдані» (ФОТО)

Предстоятель Православної церкви України вперше відвідав місто з архіпастирським візитом

У суботу він очолив Всенічне богослужіння у кафедральному соборі Різдва Христового, а у неділю відслужив святкову літургію у храмі святих Бориса і Гліба. Разом з предстоятелем Помісної церкви молилися керівники міста й області, сотні тернополян, віряни з різних куточків краю.
На пам’ять про візит до Тернополя митрополиту подарували ікону преподобного Амфілохія Почаївського. Після богослужіння глава Православної церкви України поспілкувався з журналістами про людські й духовні цінності, важливість любові та вибір, який сьогодні стоїть перед українцями.
На пам’ять про візит до Тернополя митрополиту подарували ікону преподобного Амфілохія Почаївського. Після богослужіння глава Православної церкви України поспілкувався з журналістами про людські й духовні цінності, важливість любові та вибір, який сьогодні стоїть перед українцями.

 «Піст для нашої душі є наче весна»

Предстоятель у своїй проповіді розкрив значення Великого Посту для душі людини.

– Дні Великого посту, святої Чотиридесятниці, є особливими для кожного християнина, бо впродовж цього часу ми готуємося до покаяння, до сповіді. Піст – це особливий час для нашого духовного вдосконалення. Піст для нашої душі є наче весна. Бо як весною все розквітає, зеленіє і буяє красою, так і в нашій душі ми повинні відчути ту невимовну духовну радість очищення від гріхів, які творили упродовж певного часу, – сказав митрополит Епіфаній.

Також Предстоятель Православної церкви України зазначив, що важливо поститися як духовно, так і тілесно:

– Ми бачимо, що деякі люди постяться ззовні, але внутрішньо злоба поїдає їх, вони ненавидять своїх ближніх, вони намагаються чинити зло. Тому піст фізичний і піст духовний нерозривно поєднані між собою, бо в цей час ми повинні духовно очиститись, отримати прощення своїх гріхів від самого Бога.

«Любов – це та чеснота, яка має властивість єднати»

Митрополит говорив про ситуацію в Україні в контексті людських цінностей і того, що кожен може зробити для своєї країни.

– Любов – це та чеснота, якій властиво єднати, – сказав глава православної церкви України. – А гріх, навпаки, руйнує людські стосунки. Гріх руйнує наші стосунки із Богом, стосунки між народами.

Він також додав, що нині Україна рухається шляхом правди, захищаючи рідну землю.

– Правда полягає у тому, що ми захищаємо своє, ми прагнемо бути господарями у своєму домі, захищаємо свою батьківщину, проявляючи знову ж таки – любов. Любов до своєї землі, своєї держави, своєї родини. Якщо ця любов буде, то серед нас буде єдність і ми будемо працювати на розбудову як Української держави, так і своєї незалежної Помісної Православної церкви, – підкреслив митрополит Епіфаній.

Тернопільщина отримала копію Томосу

Під час візиту митрополит Епіфаній вручив представникам влади Тернопільщини точну копію Томосу про створення незалежної помісної Української православної церкви. Він зауважив, що у період важливих історичних змін копії цього документу мають бути у кожному храмі.

– Для мене велика радість сьогодні тут розділити з вами молитву, – сказав він. – Ми разом просили, щоб Господь дав нам мудрість і силу. Бо ми живемо в історичний і водночас відповідальний час. Про це у православних храмах нагадуватиме копія Томосу українською мовою.

Документ перебуває у Тернопільській облдержадміністрації, зараз для нього облаштовують місце, щоб всі могли його побачити. Після завершення будівництва кафедрального собору святих Костянтина і Єлени копію Томосу передадуть у цей храм для зберігання.

Голова облдержадміністрації Степан Барна подякував голові Православної церкви України за візит на Тернопілля та відзначив, що це унікальна подія для нашого краю.

– Тернопільщина – це край, де молилися Іов Почаївський, Йосиф Сліпий, Амфілохій Почаївський та тисячі людей українського підпілля. Вони віддавали свої життя за українську церкву, віру і мову. Зараз чимало наших краян захищають нашу землю на Сході України для того, щоб ті цінності, які виховує Українська православна церква, мали змогу надалі формувати нашу українську духовність. Впевнений, що разом ми побудуємо єдину церкву і єдину Україну, – сказав очільник області.

– Ми щасливі вітати у нашому краї митрополита Київського і всієї України Епіфанія, який титанічно працює над тим, щоб незалежна Українська православна церква стала духовним фундаментом зміцнення української державності та об’єднала всіх українців навколо ідеї незворотності європейського розвитку країни, – зазначив голова обласної ради Віктор Овчарук.

«У нас зараз є великий дар – дар свободи»

Не оминув глава Православної церкви України і теми виборів. Він наголосив на відповідальності кожної людини в ситуації, яка зараз відбувається у державі.

– Ми маємо відчувати ту відповідальність, яка лежить на нашій державі і церкві, бо у нас зараз є великий дар – дар свободи. Час є непростим. На Сході іде війна, агресор намагається нас поневолити фізично і розділити всередині. Ми повинні розуміти, що зараз вирішується майбутнє, яке кілька років тому окреслили на Майдані Незалежності. Тоді Небесна Сотня поклала свої життя саме за той європейський вектор розвитку нашої держави. Тисячі Героїв на Сході поклали свої життя на вівтар нашої незалежності, і завдяки їхній жертовності ми отримали автокефальний статус і визнання нашої Української православної церкви. Ми повинні завжди пам’ятати цю жертву. Нам слід бути відповідальними, використовувати цей час з користю і працювати, щоб розбудовувати державу та утверджувати нашу Помісну православну церкву, – зазначив предстоятель Православної церкви України.

Митрополит Епіфаній також наголосив, що українці мають зберегти те, за що боролися на Майдані, незважаючи на те, хто буде обраний главою держави.

– Ми молимось за те, щоб ці вибори пройшли успішно, у демократичний спосіб, щоб був обраний той, хто в майбутньому турбуватиметься, щоб наша Українська держава рухалася у напрямку європейського розвитку. Віримо, що Господь милосердний і дасть нам такого достойного главу держави, який майбутніх п’ять років даватиме відсіч тим економічним, військовим, інформаційним, релігійним викликам, які будуть завжди актуальними, – сказав він.


Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *