На Тернопільщині підприємця оштрафували на 223 тис. грн за неоформлених працівників

На  Тернопільщині підприємця оштрафували на 223 тис. грн за неоформлених працівників

Верховний Суд підтримав правову позицію Управління Держпраці про накладення на роботодавця з Тернопільщини понад 223 тис. грн. штрафу за допуск до роботи нелегальної праці.
Про це повідомили у Тернопільській обласній прокуратурі.
“Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду залишив без задоволення касаційну скаргу фізичної особи-підприємця про скасування рішення суду, яким постанову Управління Держпраці про накладення на підприємця штрафу за допуск до роботи двох неоформлених працівників визнаною правомірною”, – йдеться у повідомленні.

Незадекларованих працівників, які виконували трудові функції на посадах продавців у торгових закладах у місті Бережани, було виявлено та задокументовано інспекторами Управління Держпраці під час проведеного інспекційного відвідування у жовтні 2018 року.
За використання нелегальної праці, уповноваженою посадовою особою Управління Держпраці було винесено постанову про накладення на роботодавця фінансових санкцій у розмірі 223 380 грн.   
Вважаючи таке рішення протиправним та необгрунтованим, підприємець оскаржив його до Тернопільського окружного адміністративного суду.
Суд першої інстанції задовольнив позовні вимоги роботодавця. З цим рішенням не погодилось Управління Держпраці та оскаржило його.
“Восьмий апеляційний адміністративний суд, погодившись з правовою позицією Управління Держпраці, скасував рішення нищестоящого суду. Також законність дій та правомірність постанови Управління Держпраці доведено у касаційному суді”, – повідомляють у прокуратурі.
Так, 15 листопада 2021 року Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду залишив касаційну скаргу фізичної особи-підприємця про скасування рішення Восьмого апеляційного адміністративного суду без задоволення.
Отже, за допуск до роботи двох неоформлених працівників роботодавцю доведеться сплатити на користь держави 223 380 грн.  

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares